środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Mini Mundial 2018 za nami. Zobacz zdjęcia!

2018-06-20 14:39:16 (ost. akt: 2018-06-29 11:28:47)

Podziel się:

Redakcja Nowego Kuriera Mławskiego przy współudziale mławskiego MOSiR-u i Mławskiej Hali Sportowej była organizatorem Mini Mundialu Mława 2018. Startowało łącznie 14 drużyn. Sponsorem generalnym imprezy była firma Novago.

Uczestniczące drużyny na boisko wprowadził Edward Staniszewski- sędzia główny zawodów. Otwarcia dokonał Zdzisław Breński, dziennikarz sportowy NKM. Imprezę prowadził Arkadiusz Dłubisz, nauczyciel w-f w SP nr 3 w Mławie.
Mini Mundial Mława 2018 rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, Skrzaty- rocznik 2010 i młodsi oraz Orliki- rocznik 2008 i 2009.
Zawody prowadzili sędziowie z WS CO OZPN: Maciej Mostek, Jakub Weselak, Paweł Maciak, Dawid Rachuba i Adrian Pydyn. Sekretariat zawodów: Andrzej Karpiński- MOSiR i Marcin Grabowski- MHS. Obsługę medyczną zabezpieczał MOSiR: Hubert Pszczółkowski i Rafał Karol. W kategorii Skrzatów rywalizowało 6 zespołów, wszystkie reprezentowane były przez MKS Mławianka. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Każda drużyna rozegrała pięć spotkań. Trudy tej rywalizacji najlepiej zniosła drużyna Hiszpanii prowadzona przez Marcina Tomczaka, która w czterech meczach odniosła zwycięstwa i jeden zremisowała. Ta drużyna cieszyła się z końcowego zwycięstwa.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a najlepiej świadczą o tym wyniki na boisku. W pierwszym meczu Hiszpania po dwóch bramkach Piotra Borka pokonała 2:1 Brazylię (br. Antek Świniarski). W drugim meczu pokonali wysoko (7:0) Rosję (trener Artur Cybulski), bramki strzelali: Piotr Borek- 3, Franek Wtulich- 2 i Kevin Kołakowski- 2. W trzecim nie było łatwo, zremisowali 1:1 z Portugalią (br: P. Borek- Nikodem Dębski). W kolejnych pokonali po 7:0 Polskę (Kacper Wójcik- 2, Oliwier Wiktorzak- 2, Mateusz Mossakowski, Kevin Kołakowski, Miłosz Kowalski) i takim samym wynikiem Francję (O. Wiktorzak- 4, P. Borek, K. Kołakowski i Kacper Wójcik). Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii wywalczyły Brazylia i Portugalia, zespoły prowadzone przez Sławomira Gołębiewskiego.

Pozostałe wyniki:
Portugalia- Polska 2:0
(Kacper Ziemecki- 2)
Francja- Rosja 3:1
(Oliwier Wiśniewski- 3- Alex Karwiński)
Brazylia- Portugalia 1:0
(Gabriel Kieczmer)
Francja- Polska 1:0
(O. Wiśniewski)
Brazylia- Francja 3:1
(G. Kieczmer, A. Świniarski, I. Tkaczyk- Jaś Bryks)
Polska- Rosja 2:1
(Oliwier Kania, Cyprian Jagłowski- Michał Waszczak)
Portugalia- Francja 3:0
(Kacper Ziemecki- 2, Antoś Rudziński)
Brazylia- Rosja 5:0
(G. Kieczmer- 2, A. Świniarski, Kuba Wesołowski, Piotr Cieślak)
Portugalia- Rosja 5:0
(Kamil Domeradzki- 2, Kacper Cendrowski- 2, K. Ziemecki)
Brazylia- Polska 2:1
(G. Kieczmer, I. Tkaczyk- O. Kania).

Końcowa tabela:
1. Hiszpania 13 24:2
2. Brazylia 12 12:4
3. Portugalia 10 11:2
4. Francja 6 5:14
5. POLSKA 3 3:13
6. ROSJA 0 2:22

W kategorii Orlików walczyło 8 zespołów, eliminacje rozegrane zostały w dwóch grupach. W grupie A faworytem była Polska, zespół prowadzony przez Huberta Lemanka ma już spore doświadczenie (grają w Lidze Okręgowej). W spotkaniach grupowych pokonali 9:0 Belgię, 5:0 Rosję i 3:0 Brazylię. Drugie miejsce w grupie zajął zespół Brazylii prowadzony przez Piotra Bawarskiego, pokonali 2:0 Rosję i 3:0 Belgię. Trzecie miejsce zajęła Belgia (drugi zespół Mławianki prowadzony przez Piotra Bawarskiego) i czwarte Rosja (SP Dzierzgowo- Jacek Szypulski).
W grupie B rywalizacja była bardziej zacięta, zwyciężyła drużyna Niemiec (trener Piotr Bawarski), która pokonała 3:0 Szwajcarię, 7:1 Argentynę, przegrała 1:3 z Portugalią. Drugie miejsce zajęła Portugalia (GKS Strzegowo- trener Piotr Bochdziewicz), która dwukrotnie zremisowała 1:1 z Argentyną i Szwajcarią. Trzecie miejsce zajęła Szwajcaria, czwarte Argentyna.
W półfinałach Polska pokonała 12:0 Portugalię, a drużyna Niemiec wygrała 3:0 z Brazylią.
W spotkaniu o 5 miejsce Szwajcaria pokonała 5:0 Belgię, o 7 miejsce Argentyna (SP Nosarzewo- trener Włodzimierz Gorczyca) wygrała 3:2 z Rosją.
W spotkaniu o 3 miejsce w regulaminowym czasie był wynik 1:1 (Julia Dymczyk dla Brazylii i Bartosz Sowiński dla Portugali), w rzutach karnych 2:1 dla Brazylii.
W spotkaniu finałowym Polska pokonała 7:1 drużynę Niemiec (br: Filip Kupniewski- 2, Nikodem Rogowski- 2, Franciszek Zgiep, Antoni Chmielewski, Jakub Owczarek- Jakub Wółkiewicz). W zwycięskiej drużynie w bramce występowała Klaudia Rykowska, która w całym turnieju wpuściła tylko jedną bramkę.

Końcowa klasyfikacja:
1. POLSKA, 2. Niemcy, 3. Brazylia, 4. Portugalia, 5. Szwajcaria, 6. Belgia, 7. Argentyna, 8. Rosja.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, trzy najlepsze drużyny puchary, medale i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom firmie Novago, Cedrob S.A., Sigma-Max Ciechanów, GUMPOL, Kormez, ZM Peklimar, Piekarnia Szczepkowscy, Eksbut, GREG-BUD, Mazur Aqua.

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji dla mławskiego MOSiR-u!

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #2531161 | 178.235.*.* 5 lip 2018 12:02

    Piękna impreza, wielka radość dla dzieci. Dziękujemy!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz