Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Gotowi na spotkanie z Mikołajem?

2017-12-22 12:06:01 (ost. akt: 2017-12-22 12:10:52)
Goszczący w Mławie Mikołaj jak zwykle miał wielu fanów

Goszczący w Mławie Mikołaj jak zwykle miał wielu fanów

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Uwaga dzieci, małe i te nieco starsze. Przygotujcie się na niezwykłe spotkanie. Rozmawialiśmy z Mikołajem. Zapowiada wizytę w waszych domach. Już rozpoczął rozdawanie prezentów. Do niektórych mieszkańców zawitał z wyprzedzeniem.

Mikołaja spotkaliśmy jeszcze przed świętami w Mławie. Namówiliśmy go do pozowania do pamiątkowych fotografii na mławskim rynku i w parku. Wzbudził spore zainteresowanie. Każdy chciał z nim porozmawiać. Podchodziły maluchy z rodzicami i nastolatki. Starsze dzieci robiły sobie zdjęcia z Mikołajem. Każdy mógł liczyć na słodkości.

Podczas wizyty w redakcji „Kuriera” Mikołaj wyznał, że w swoim 25-letnim mikołajowym stażu, składał wizyty w wielu domach na terenie Mławy i okolic. Mikołaja zapraszają także do szkół i instytucji. - Kiedyś w ośrodku pomocy społecznej Mikołaj rozdał 70 paczek w dwie godziny – opowiada. Pamięta, jak przepychano go przez okno podczas uroczystości w jednym z zakładów pracy. - Nie chcieli, aby wszedł przez komin, ani przez drzwi, ale właśnie przez okno, co okazało się trudne przez mikołajowy brzuch – wspomina.

W tym roku z wyprzedzeniem zaczął rozdawać prezenty, także w dalszych rejonach. - Byłem już w szkole w Działdowie – mówi Mikołaj. Lubi odwiedzać małe dzieci i te większe, takie kilkudziesięcioletnie. Zawsze chce porozmawiać, odgaduje też życzenia. Zdradził nam, że przy wręczaniu prezentów jest bardzo wymagający. Aby otrzymać paczkę, trzeba się wykazać umiejętnościami recytatorskimi lub wokalnymi. - Staram się porozmawiać z każdym dzieckiem.

Zanim otrzymają prezent muszą powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać kolędę – opowiada Mikołaj.
- Mikołaj powinien być cierpliwy, pomysłowy i wyrozumiały oraz bardziej przebiegły niż niektóre dzieci. Jak ktoś jest bardzo niegrzeczny, to Mikołaj wyciąga z worka rózgę i ostrzega, że w razie braku poprawy w tym roku dostanie rózgę. W tym roku, dla grzecznych dzieci Mikołaj ma dużo prezentów oraz „Dyplom – certyfikat grzecznego dziecka” - opowiada. Kiedy z nim rozmawialiśmy 12 grudnia miał przygotowane już 100 takich dyplomów.

Mikołaj z pomocnikami szykuje się do świątecznych wizyt. - Chciałbym rozdać jak najwięcej prezentów podczas Wigilii. Jednak rozdaję prezenty nie tylko przed świętami oraz 24 grudnia, ale także przez cały okres świąteczny, również w Sylwestra – mówi. Miejmy nadzieję, że podczas świąt w rodzinnym gronie, oczekiwany gość zawita do nas wszystkich.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Max #2404632 | 176.103.*.* 26 gru 2017 11:23

    Znam Tego wspaniałego Mikołaja od lat bardzo pomysłowy, fachowy i ciepły człowiek. Na jego profesjonalizm zawsze można liczyć. Obyś Mikołaju dużo zdrowia miał i cieszył kolejne pokolenia dzieciaków. Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz