Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Konkurs na Mławską Palmę Wielkanocną

2018-03-10 08:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 09:47:38)

Podziel się:

Ruszyła tegoroczna edycja parafialnego konkursu na Mławską Palmę Wielkanocną. Termin złożenia prac upływa 17 marca 2018 r.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia „Wspólnota Mariacka” oraz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie zapraszają do udziału w otwartym konkursie na Mławską Palmę Wielkanocną. Patronują mu: Burmistrz Miasta Mława oraz Starosta Powiatu Mławskiego.

Przystąpić do konkursu może każdy, kto sprosta zadaniu wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej. Dzieła powinny być zrobione z materiałów naturalnych, takich jak m.in.: bukszpan, bazie, suche kwiaty, krepa, wstążka, wydmuszki, bibuła. Najciekawsze prace oceniane będą w 4 kategoriach: rodzinnej, indywidualnej, szkolnej oraz w kategorii grupowej. Rękodzieła powinny być dostarczone do kościoła Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie w terminie do 17 marca 2018r. do godz. 18.00.

Organizatorzy zalecają oznaczenie prac twardą metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika, adres, parafia (praca indywidualna), nazwisko i adres rodziny, parafia ( zespołowa), szkoła – adres oraz parafie, grupy – pełna nazwa grupy oraz parafia.
Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 25 marca 2018 r. na godzinę 10.30 w kościele Parafii Matki Bożej Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Więcej informacji w regulaminie konkursu dostępnym na parafialnej stronie internetowej.
Celem tradycyjnego już konkursu jest m.in.: popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy o znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży, przekaz wartości i tradycji w rodzinie.

Iwona ŁazowaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB