Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Kto jest ojcem "sukcesu"?

2018-03-06 13:23:59 (ost. akt: 2018-03-06 14:04:48)

Podziel się:

„Szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone”, „Sukces ma wielu ojców” - na takie cytaty licytowali się radni na ostatniej sesji. A wszystko dlatego, że przeznaczyli 75 tys. zł na koncepcję budowy tunelu na Wólce.

Na ostatniej sesji radni przeznaczyli 75 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji budowy tunelu w ciągu ul. Kościuszki. I choć to dopiero koncepcja, rozgorzała dyskusja na temat tego, kto jest ojcem „sukcesu”. Z całą pewnością jest to jakiś postęp w sprawie, skoro udało się uzyskać przychylność ministerstwa i PKP, do tej inwestycji. Bo stan aktualny jest taki, że resort infrastruktury widzi możliwość wybudowania tunelu w miejscu zamkniętego przejazdu na ul. Kościuszki. W połowie koszty związane z tym zadaniem miałoby pokryć miasto. W tej chwili trudno jest je oszacować, ale realizacja tej inwestycji dla samorządu miejskiego mogłaby oznaczać wydatek od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych. Warunkiem koniecznym jest właśnie opracowanie wielowariantowej koncepcji przez ratusz.

Jednak nikt jeszcze naszemu miastu niczego nie obiecał, a jedynie widzi się możliwość wybudowania. Dopiero realizacja samej inwestycji byłaby prawdziwym sukcesem. To, że nie jest nim samo przeznaczenie pieniędzy na wykonanie koncepcji nie powinno nikogo dziwić. Tym bardziej, ze całkiem niedawno miasto straciło około 60 tysięcy złotych - z naszych podatków, na opracowanie koncepcji budowy kładki (wówczas resort i PKP rozważały ponoć tylko taką opcję) nad ul. Kościuszki. Potem miasto z budowy kładki wycofało się w ogóle, bo jak stwierdził burmistrz – „mieszkańcy jej nie chcą”.

Tak czy inaczej – być może ze względu na rok wyborczy - na ostatniej sesji trwało ustalanie ojców już odtrąbionego sukcesu. Choć trzeba przyznać, że o budowę tunelu zabiegało wiele osób z Mławy i z Mławą w różny sposób związanych, a sprawa budowy przeprawy przez tory w tym miejscu jest dla władz miasta bardzo istotna.

Na ostatniej sesji głos w dyskusji zabrała m.in. radna Halina Pszczółkowska. - W Piśmie Świętym jest napisane: proście, szukajcie, kołaczcie. Ja wytrwale szukałam, prosiłam i wreszcie drzwi otworzyły mi się u ministra Macieja Wąsika. Dla mnie to był jak gdyby mini cud, że powstał projekt poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – oświadczyła Pszczółkowska.

Do dyskusji włączył się Ryszard Prusinowski. - Powołując się na słowa przedmówczyni, także jest w piśmie napisane: „pukajcie, a będzie wam otworzone”. Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy, w końcu panu drzwi otworzyli. Ja się boję tego, żeby nikt się nie przypiął do tego projektu, bo jak to mówią, sukces ma wielu ojców, więc panie burmistrzu, może więcej wyjaśnień, może jakieś zdjęcie, żeby było widać, kto pojechał – zasugerował Prusinowski.

Z kolei włodarz miasta przypomniał, że w rozwiązanie problemu przejazdu w ul. Kościuszki byli zaangażowani wszyscy radni – tej i poprzedniej kadencji. Kowalewski podziękował wszystkim zaangażowanym, w tym m.in. poseł PiS Annie Cicholskiej. - Ja potrafię się dzielić tym sukcesem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym – powiedział burmistrz.

Głos w dyskusji zabrał też radny Michał Pol. - Ja byłem 25 stycznia 2018 roku, panie radny Prusinowski, w Ministerstwie Infrastruktury. Była pani wiceburmistrz, był pan naczelnik Krzysztof Jaros, była radna Halina Pszczółkowska, był przewodniczący PiS w Mławie Marek Kiełbiński. Trzeba też o tym mówić. Jeśli mówimy o prawdzie, to mówmy wszystko. Rozmawiałem osobiście z panem Maciejem Wąsikiem, z panem ministrem Bittelem, a wiele razy także z posłanką Anną Cicholską – powiedział Michał Pol.

Robert Bartosewicz

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. XAWERY #2455912 | 83.28.*.* 7 mar 2018 10:35

  W dyskusji na mieście słychać co ludzie mówią, że w tym cudzie Pani Pszczółkowskiej/Pawłowskiej, pomagał wybitny znawca tematu Prezes Stowarzyszenia Bezpieczna 7-ka Pan Krzysztof.B, trzeba mieć naprawdę tupet aby po tym bałaganie który z tworzyła w/w Pani AB Y PRZY POMOCY CUDU WRACAĆ DO RZECZYWISTOŚCI MIESZKAŃCY WÓLKI MAJĄ NAPRAWDĘ JUŻ DOŚĆ PANI DZIAŁAŃ.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Marek #2455766 | 94.254.*.* 7 mar 2018 06:51

   A czy burmistrz, który tak bardzo chciał zadłużyć miasto na kolejne 17 milionów złotych, że aż pozbył się skarbnika, ma pieniądze na ten tunel? Czy miasto na to stać? Zastanówcie się, zanim ooglosicie sukces.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Obcerver #2455653 | 188.146.*.* 6 mar 2018 20:35

   Radni odlecieli. Ludzie przechodzą przez ten przejazd, choć jest to niebezpieczne. A radni odtrąbili sukces i jeszcze kłócą się, kto jest ojcem sukcesu. Ale jaja. Panie i Panowie radni - trochę więcej kontaktu z rzeczywistością! ja wiem, że wybory są w tym roku, ale opanujcie się...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Jacek #2455535 | 188.146.*.* 6 mar 2018 18:04

   Rzeczywiście radni się zachowali, jakby to był już ten tunel gotowy i ogłosili taki sukces. Ja rozumiem, że to rok wyborczy, ale bez przesady. To dopiero koncepcja. Jedna koncepcja już była i trafiła do kosza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Kto #2455397 | 83.13.*.* 6 mar 2018 15:17

   W sprawie tunelu i jego budowy zabiegali Urszula Sasiak i Kamil Przybyszewski. Mają na to kwity.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)