Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Pierwszy turniej Grand Prix Mławy

2017-11-13 14:01:33 (ost. akt: 2017-11-13 14:04:54)

Badminton. W niedzielę 5 listopada w Mławskiej Hali Sportowej zainaugurowany został I Turniej Grand Prix Mławy o Puchar Dyrektora MHS. Po pierwszym turnieju prowadzi działdowianin Dariusz Rochoń.

Do rywalizacji w kategorii Open stanęło 12 zawodników z Działdowa i Północnego Mazowsza. Zwyciężył Dariusz Rochoń po tre breaku z Michałem Głogowakim. W spotkaniu o 3 miejsce mławianin Krzysztof Dudkiewicz w dwóch setach przegrał z Wiesławem Krukowskim.

W grze deblowej startowało 8 par, zwyciężyła mieszana para Agnieszka Rozwadowska (Mława)- Dariusz Rochoń, która w finałowym pojedynku pokonała mławską parę Krzysztof Dudkiewicz/ Robert Szulejewski.

Turniej rozgrywany był jeszcze w dwóch kategoriach do lat 16 i 12. W tych kategoriach turniej zdominowali zawodnicy z Jednorożca, podopieczni Wiesława Krukowskiego sami rywalizowali na parkiecie MHS. Zabrakło przedstawicieli z powiatu mławskiego. Trzeba nadmienić, że w latach 80/90 ta dyscyplina w Mławie cieszyła się dużym powodzeniem, sukcesy odnosiła młodzież SP nr 2, 4 i 6.

Drugi turniej z cyklu Grand Prix rozegrany zostanie 10 grudnia o godz. 11.00.