środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Dyrektor podstawówki odchodzi ze stanowiska

2017-08-13 12:54:47 (ost. akt: 2017-08-13 13:04:53)

Podziel się:

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Marzena Nowicka złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Nowicka przestanie być szefową i nauczycielką tej placówki 31 sierpnia b.r.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

- Dyrektor Marzena Nowicka wniosek w tej sprawie złożyła 31 lipca. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi zgodnie z przepisami, 31 sierpnia b.r. - informuje wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński.

Umowa o pracę zostanie rozwiązana za porozumieniem stron. Przez jakiś czas szkołą podstawową będzie kierowała osoba wyznaczona do pełnienia obowiązków dyrektora. - Zgodnie z przepisami takie rozwiązanie może być stosowane maksymalnie przez 10 miesięcy. Na pewno nie wykorzystamy tak długiego czasu. Wcześniej zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora placówki – mówi wójt.

Przypomnijmy, że zastrzeżenia do pracy dyrektor Marzeny Nowickiej miała wcześniej rada gminy. W ubiegłym roku radni wnioskowali o odwołanie jej ze stanowiska. Pismo w tej sprawie skierowali do pełniącego wówczas obowiązki wójta Zdzisława Morawskiego. Warto dodać, że wcześniej kontrole w dzierzgowskiej podstawówce przeprowadzili Mazowiecki Kurator Oświaty oraz komisja rewizyjna. Oba organy stwierdziły pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki.

Z kolei dyrektor Nowicka nie zgadzała się z zarzutami sformułowanymi przez komisję rewizyjną, a zalecenia pokontrolne kuratorium – jej zdaniem – zostały wdrożone w życie.

Dodajmy, że niedawno wobec Nowickiej pojawił się kolejny zarzut. Tym razem chodzi o rzekome stosowanie mobbingu wobec jednej z nauczycielek. W maju b.r. wójt skierował wniosek do mławskiej prokuratury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Dochodzie w tej sprawie trwa.



Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2307618 | 46.215.*.* 14 sie 2017 22:11

    Dobra zmiana

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz