Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Szkołą Podstawową w Dzierzgowie pokieruje Grażyna Czupryn

2017-08-31 08:58:28 (ost. akt: 2017-08-31 09:27:51)

Podziel się:

Od 1 września obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie będzie pełnić Grażyna Czupryn. Pracuje ona od wielu lat w tej placówce jako nauczyciel biblioteki.

Obecna dyrektor dzierzgowskiej podstawówki Marzena Nowicka zakończy pracę 31 sierpnia b.r. W związku z tym, konieczna jest zmiana na tym stanowisku. Wójt Rafał Kuciński wyznaczył do pełnienia obowiązków dyrektora SP w Dzierzgowie Grażynę Czupryn. - Powierzyłem jej pełnienie obowiązków na maksymalny okres, jaki dopuszcza prawo, czyli na 10 miesięcy – informuje Rafał Kuciński.

Zapewne przed upływem tego czasu wójt ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora podstawówki. Grażyna Czupryn od wielu lat pracuje w SP w Dzierzgowie jako nauczyciel biblioteki. Jak zaznacza wójt Rafał Kuciński, zna ona dobrze grono pedagogiczne, co z całą pewnością będzie pomocne w zarządzaniu.

Przypomnijmy, że dyrektor Marzena Nowicka złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Zastrzeżenia do pracy dyrektor miała wcześniej rada gminy. Wcześniej kontrole w dzierzgowskiej podstawówce przeprowadzili Mazowiecki Kurator Oświaty oraz komisja rewizyjna. Oba organy stwierdziły pewne nieprawidłowości. Z kolei dyrektor Nowicka nie zgadzała się z zarzutami sformułowanymi przez komisję rewizyjną.

Dodajmy, że w Prokuraturze Rejonowej w Mławie toczy się postępowanie dotyczące rzekomego naruszenia praw pracowniczych w podstawówce. Przesłuchiwanie świadków trwa. Jak informuje prokurator rejonowy Krzysztof Molenda, dochodzenie jest prowadzone w sprawie, nie postawiono nikomu zarzutów. Robert Bartosewicz
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB