Nordic Walking. Mławianie na podium

2017-08-10 14:33:04 (ost. akt: 2017-08-10 14:35:34)
Kijkarze Werwy Mława

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W Skrwilnie (powiat sierpecki) rozegrany został Puchar Ziemi Dobrzyńskiej w Nordic Walking, w którym wystartowało siedmioro kijkarzy z mławskiej Werwy.

Dwójka mławskich kijkarzy wystartowała na dystansie 10 km. Doświadczona zawodniczka Alicja Szulc zajęła 2 miejsce wśród kobiet w kategorii Open, w kategorii wiekowej K- 40 stanęła na najwyższym stopniu podium. Druga zawodniczka Agnieszka Korytowska w kat. Open była trzynasta, w kat. K- 30 zajęła 3 miejsce. Bardzo dobrze te zawodniczki radzą sobie w Pucharze Polski, w rozegranych zawodach w Potęgowie, Mielnie, Kolbuszowej i Elblągu obydwie stawały na podium. W klasyfikacji generalnej na dystansie 21 km Alicja Szulc zajmuje 1 miejsce, Agnieszka Korytowska na dystansie 10 km plasuje się na 2 miejscu.

Rodzinne ściganie

W Skrwilnie na dystansie 5 km startowały rodziny Branczewskich i Olesiów. Najszybciej trasę pokonała Ewa Branczewska, w kategorii Open wśród kobiet uplasowała się na 4 miejscu. W kat. K- 30 stanęła na najwyższym stopniu podium (1 miejsce). Tuż za Ewą finiszował Józef Oleś co dało mu 22 miejsce w kat Open i 1 miejsce w kat. M-60. Elżbieta Oleś zajęła dalsze miejsce w kat. Open i 3 miejsce w kat. K- 65, Rafał Branczewski- 3 miejsce w kat dzieci. Wojciech Branczewski zajął 4 miejsce wśród niepełnosprawnych. Na dyst. 5 km startowało 171 zawodników.
Trzeba pochwalić całą rodzinę za upór i walkę nie tylko na trasie Nordic Walking. Podczas wyprawy na zawody PP do Potęgowa ulegli wypadkowi, z którego wyszli mocno poobijani. Ale startują nadal i w zawodach PP w Elblągu na dyst. 5 km Ewa Branczewska zajęła 1 miejsce, Józef Oleś (3 miejsce), Elżbieta Oleś (4 miejsce) i Rafał Branczewski (6 miejsce).

Rajd „Szlakiem Pamięci’

W sobotę 19 sierpnia o godz. 11.00 rusza I Rajd Nordic Walking „ Szlakiem Linii Obrony Września 1939”. Organizatorem jest Urząd Gminy w Iłowie i GOKiS. Start ze stadionu w Iłowie, następnie trasa wiedzie przez Rudę, Zimnochę, Krajewo i meta w Uniszkach Zawadzkich (Pomnik Piechura), gdzie odbędzie się piknik integracyjny. ZB