Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Zakrzewski obronił mistrzowski tytuł

2017-07-25 09:26:24 (ost. akt: 2017-07-25 09:27:05)

Podziel się:

Dnia 9 lipca 2017 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się drugie mławskie zawody w street workout'cie. Blisko 30 zawodników z całej Polski mierzyło się w dwóch konkurencjach: Freestyle oraz Wytrzymałość. Organizatorami byli Dymkowski Cezary, Skonieczek Mateusz i Stęmpliński Paweł członkowie drużyny Beściki we współpracy z MOSiRem Mława.

Zdzisław Breński
mbrenski@wp.pl

Pierwszą konkurencją był Freestyle, w którym każdy z 19 uczestników przystępował do 2 minutowego występu eliminacyjnego. Sędziowie z Mławy: Cezary, Mateusz i Paweł oceniali pokazy zawodników w celu wyłonienia ćwierćfinałowej ósemki. Według kolejności zakwalifikowali się:
1. Krzysiek Sobolewski z Kępna
2. Mateusz Zakrzewski z Białegostoku
3. Patryk Wąsacz z Głogowa Małopolskiego
4. Krystian Zdrojewski z Białegostoku
5. Wojciech Brycki z Wrocławia
6. Dawid Zawadzki z Białegostoku
7. Maciej Kubryn z Gdańska
8. Krystian Stefański z Ostrołęki

Etap ten odbywał się systemem pucharowym, gdzie zawodnicy konfrontowali się jeden na jednego. Każdy z zawodników miał dwa wyjścia trwające minutę. Po bardzo wyrównanych i emocjonujących pojedynkach w finale spotkali się Krzysiek Sobolewski z zeszłorocznym zwycięzcą Mateuszem Zakrzewskim. O trzecie miejsce natomiast walczyli Patryk Wąsacz i Krystian Zdrojewski. W półfinale Patryk Wąsacz podczas kapitalnych akrobacji dynamicznych uszkodził skórę na dłoniach, co nie pozwalało mu dać z siebie 100% podczas zmagania o 3 miejsce podium. Krystian Zdrojewski pokonał Patryka, który przystąpił do pojedynku mimo uszkodzonych dłoni, tym samym zdobywając 3 miejsce. Pojedynek finałowy między debiutantem w Mławie - Krzyśkiem Sobolewskim, a Mateuszem Zakrzewskim, który bronił tytułu mistrza był bardzo wyrównany i widowiskowy. Obydwaj zawodnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom. Po raz kolejny najlepszy okazał się Mateusz z Białegostoku. Wszyscy trzej zawodnicy otrzymywali oprócz pucharów paraletki treningowe firmy FlowParks. Następna konkurencja - Wytrzymałość odbyła się po przerwie, 15 zawodników przystąpiło do sprawdzenia swojej wytrzymałości w dwóch etapach tej konkurencji. W pierwszym etapie każdy z zawodników zaczynał od wykonania przygotowanego seta składającego się z określonych ilości muscle upów, bar dipów oraz pull upów. Im dalej uczestnik dotarł w secie bez schodzenia z drążka tym wyżej plasował się w klasyfikacji. Do kolejnego etapu kwalifikowało się 9 zawodników. Największą ilość powtórzeń wykonał Krzysztof Susidko pochodzący z Gromadki tym samym zdobywając 1 miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Dany Hannoush, który przyjechał z Warszawy. By wyłonić ostatniego zawodnika na podium musiała się odbyć dogrywka, w której wzięli udział czterej zawodnicy: Kamil Majder, Bartłomiej Orchowski, Maciej Kubryn oraz Krzysiek Sobolewski. Polegała ona na wykonaniu jak największej ilości podciągnięć. Najlepszym okazał się Bartłomiej Orchowski z Ełku, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce w konkurencji Wytrzymałość.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB