Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Burmistrz i wieloletni wójtowie mogą zostać

2017-05-23 12:44:49 (ost. akt: 2017-05-23 12:48:46)

Podziel się:

Wieloletni wójtowie, o ile wyborcy im na to pozwolą, będą mogli pełnić nadal swoje funkcje. Jak zadeklarował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, partia rządząca rezygnuje z wprowadzenia dwukadencyjności od najbliższych wyborów samorządowych, czyli od roku 2018.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Z ulgą mogą odetchnąć samorządowcy z powiatu mławskiego: siedmiu wójtów oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Włodarze ci, w razie wejścia w życie od 2018 r. tzw. dwukadencyjności, co https://redakcja.wm.pl/comments#wcześniej zapowiadali członkowie partii rządzącej, nie mogliby już kandydować na włodarzy.

Sprawa ta w naszym powiecie dotyczyła, poza burmistrzem Mławy także wójtów: Wiesława Zalewskiego (Strzegowo), Jana Wareckiego (Wieczfnia Kościelna), Andrzeja Wójcika (Radzanów), Wiesława Boczkowskiego (Szydłowo), Zbigniewa Kleniewskiego (Wiśniewo), Marka Nitczyńskiego (Szreńsk) i Jarosława Goschorskiego (Lipowiec Kościelny).

Wymienieni tu włodarze będą mogli ubiegać się o reelekcję w przyszłym roku. W skali całego kraju, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy swoje mandaty sprawują więcej niż dwie kadencje jest łącznie ponad 1600. Przypomnijmy, że w powiecie mławskim najdłużej sprawującym mandat wójta jest Wiesław Zalewski w gminie Strzegowo, pełniący tę funkcję od 1990 r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB