Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Napisz, za co kochasz Mławę. Wkrótce rusza konkurs

2017-03-22 11:45:37 (ost. akt: 2017-03-22 11:49:42)

Podziel się:

Każdy będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami dotyczącymi Mławy. Potem na podstawie nadesłanych prac literackich, powstanie publikacja „Za co kocham Mławę”.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

W poprzednim wydaniu „Kuriera Mławskiego” pisaliśmy, że Miejski Dom Kultury nie będzie już realizował programu „Mikrowsparcie”. Jak argumentowała dyrektor MDK-u Katarzyna Kaszuba, pomysły osób czy grup ubiegających się o dofinansowanie w ramach projektu były co roku bardzo podobne do siebie, a i wnioskodawcy byli ci sami. Natomiast „Mikrowsparcie” miało być w założeniach przedsięwzięciem innowacyjnym. Tak czy inaczej dom kultury w tym roku nie ogłosił już naboru do projektu.

W zamian miało być coś innego. Tym czymś jest konkurs literacki. Jak informuje Beata Rudzińska z MDK-u ma on być skierowany nie tylko do Mławian, ale także do osób spoza naszego miasta, mających wspomnienia związane z Mławą.
- Zależy nam na pokazaniu osobistych doświadczeń osób, które się tu urodziły, wychowały,

mieszkały lub pracowały. Na podstawie nadesłanych prac stworzymy publikację „Za co kocham Mławę”, która ukaże się po wakacjach – mówi Beata Rudzińska. I dodaje, że pod koniec czerwca dom kultury zamierza zorganizować wystawę, która będzie stanowić podstawę do dalszego dialogu z mieszkańcami.
- Mamy zamiar porozmawiać o potencjale naszego miasta. O tym, co możemy w nim zmienić, aby żyło się tu lepiej i ciekawiej. Informacje dotyczące konkursu opublikujemy wkrótce na stronie MDK – mówi Beata Rudzińska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB