Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 1 kwietnia 2025. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

50 000 zł na działania mławskiego MDK dla uchodźców

2022-05-06 09:18:34 (ost. akt: 2022-05-06 09:22:42)
Muzyka ma potężny potencjał uzdrawiający

Muzyka ma potężny potencjał uzdrawiający

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Miejski Dom Kultury w Mławie jako jeden z 44 ośrodków w Polsce dołączył do Ogólnopolskiego Programu Dotacyjnego „Przystań Świętego Mikołaja”. Na inicjatywy dla dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie instytucja otrzymała środki w wysokości 49 992,00 zł.

Dodatkowe środki pozwolą MDK-owi na rozszerzenie programu wsparcia edukacyjnego, opiekuńczego i wychowawczego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zamieszkujących na terenie Mławy.

Osobom zaangażowanym w realizację projektu zależy przede wszystkim na stworzeniu przyjaznego środowiska do spotkań zarówno dla dzieci z Ukrainy, jak i Polski oraz rozpoczęcie dialogu międzykulturowego, który pozwoli się lepiej poznać i nawiązać trwałe relacje.

W projekt zaangażowani będą instruktorzy MDK, artyści kultywujący polskie tradycje muzyczne — Kaja i Janusz Prusinowscy, wolontariusze oraz osoby ukraińskojęzyczne Ganna Yarovenko – absolwentka Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej im. Karpenko-Kary w Kijowie, Kijowskiego Uniwersytet Państwowy Tarasa Szewczenki, współtwórczyni projektu, dokumentalistka i twórczyni tradycyjnego rękodzieła, która pracowała przy wielu projektach telewizyjnych w tym serialach fabularnych, dramatach i kryminałach oraz Julia Bohina - wokalistka i nauczycielka śpiewu z Kijowa.

Działania będą prowadzone w roku szkolnym oraz w czasie wakacji dla czterech grup wiekowych. Do 24 czerwca zajęcia będą odbywały od poniedziałku do soboty w miejscach czasowego pobytu uchodźców.

Autorzy projektu zaplanowali zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne, rękodzielnicze, teatralne oraz pomoc psychologiczną. W tym czasie dom kultury planuje również przygotowanie grupy ukraińskiej do występu na miejskich obchodach Dnia Dziecka i opracowanie dla nich aktywności na czas wakacji.

Od lipca do sierpnia oprócz udziału w warsztatach stacjonarnych ukraińskie dzieci i młodzież będą mogły wziąć również udział w wycieczkach do miejsc rekreacyjnych i polskich miast.

W planach jest również przygotowanie programu na Dzień Niepodległości Ukrainy, który jest obchodzony przez naszych sąsiadów 24 sierpnia.

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja. Logo Fundacji Świętego Mikołaja
Informacja MDK


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB