Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Mławianie bez Mikrowsparcia

2017-03-15 11:01:29 (ost. akt: 2017-03-15 11:04:27)

Podziel się:

W tym roku Miejski Dom Kultury w Mławie po raz pierwszy od kilku lat nie ogłosił programu Mikrowsparcie. - Zgłaszali się do niego ci sami ludzie, a pomysły były podobne – objaśnia przyczyny rezygnacji z projektu szefowa MDK-u Katarzyna Kaszuba.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Miejski Dom Kultury w Mławie przeprowadził 4 edycje mikrowsparcia. Kiedy jeszcze pomoc była udzielana, w marcu każdego roku poznawaliśmy wyniki – dowiadywaliśmy się, kto i na jakie inicjatywy uzyskał pieniądze.
Idea programu była prosta. Osoba albo grupa nieformalna, która miała ciekawy pomysł na realizację imprezy lub innego przedsięwzięcia kulturalnego, mogła złożyć wniosek do MDK-u i otrzymać dofinansowanie na swój projekt. Kwoty przyznawanej pomocy były różne, ale nie przekraczały 3 tysięcy złotych. Przy takiej pomocy powstawały już tomiki wierszy, wydawano płyty, organizowano wystawy i spotkania z poetami.

W tym roku jednak ten projekt nie będzie realizowany. O przyczynach takiego stanu rzeczy mówi dyrektor MDK-u Katarzyna Kaszuba. - Praktycznie co roku były te same czy podobne projekty. Byli też ci sami wnioskodawcy. A idea tego była taka, żeby realizować projekty innowacyjne – objaśnia Katarzyna Kaszuba.

Ale nasza rozmówczyni podkreśla od razu, że środki przeznaczane do tej pory na realizację programu mikrowsparcie na pewno się nie zmarnują. Miejski Dom Kultury w Mławie planuje inną inicjatywę społeczną. O jej szczegółach dyrektor nie chciała jeszcze mówić. O nowym pomyśle domu kultury poinformujemy naszych czytelników w najbliższej przyszłości.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aaaa #2202469 | 46.113.*.* 15 mar 2017 12:35

    Wesprzyjmy naszą miejscowość i zagłosujmy na w konkursie UNICEFA na laleczkę wykonaną przez uczniów ze szkoły podstawowej nr 7 w Mławie. Link do strony do głosowania: https://apps.facebook.com/unicef-kolory- swiata/galeria.powieksz?lalka=245

    ! - + odpowiedz na ten komentarz