Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Mława. Mieszkańcy chcą tunelu, burmistrz i radni – kładki

2017-03-10 09:03:33 (ost. akt: 2017-03-10 12:01:28)
Przewodnicząca Urszula Sasiak

Przewodnicząca Urszula Sasiak

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

- Zróbcie choćby przejście dla zwierzątek, a my się pochylimy, żeby przejść – mówiła Urszula Sasiak, przewodnicząca osiedla Wólka na ostatniej sesji. Chodzi o przeprawę przez tory w ulicy Kościuszki. Mieszkańcy chcą tunelu, bo obawiają się, że proponowana kładka, będzie trudna do pokonania dla ludzi starszych.

Dyskusję na ten temat zapoczątkowała przewodnicząca Urszula Sasiak. - W piątek mieliśmy spotkanie z panią burmistrz. Panowie radni wychodzili z komisji i pojawiła się taka odrobina szyderstwa, że oto my idziemy walczyć o tunel. No tak. Idziemy walczyć, bo jak nie walczymy to nic nie mamy – powiedziała przewodnicząca.

Podkreśliła, że kładka, którą planuje zbudować miasto w ciągu ul. Kościuszki ma mieć wysokość trzech pięter. - A Zatorze to jest też ta część Mławy, gdzie mieszkają ludzie starsi. Kto z nich podejdzie pod taką kładkę? Mają być windy, ale jak wiemy na przykładzie dwóch istniejących w Mławie wiaduktów, windy są bardzo często nieczynne – kontynuowała Urszula Sasiak.

Podkreśliła, że mieszkańcy szukają rozwiązania swojego problemu w różnych miejscach. - Dzwoniłam do władz kolei. Powiedziano nam, że będą spotkania właśnie odnośnie tunelu, tu w Mławie. Będą na nich obecni przedstawiciele z kilku komórek kolei. Ten pan, z którym rozmawiałam, powiedział, że oni słuchają ludzi. Bardzo proszę, żeby jak najwięcej ludzi przyszło na to spotkanie – apelowała przewodnicząca.

Argumentowała, że mieszkańcy Zatorza chcą tylko godnie przejść pod torami. - Zróbcie nam nawet takie przejście dla zwierzątek. My się pochylimy i przejdziemy – podsumowała Sasiak. Warto w tym miejscu dodać, że niektórzy wólczanie skracają sobie drogę do centrum miasta i przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu, mimo że jest to niebezpieczne.

W odpowiedzi burmistrz Sławomir Kowalewski przypomniał jak doszło do pomysłu utworzenia kładki. - Kilka miesięcy temu poprosiłem, żeby w projekcie budżetu pojawiła się pozycja „opracowanie koncepcji kładki nad torami w ciągu ulicy Kościuszki”. Żeby rada rozstrzygnęła, czy to ma być kładka, czy wiadukt. Wówczas w ogóle nie braliśmy pod uwagę tunelu. Rada podjęła dedycję, że to będzie kładka. Wyłoniliśmy firmę, która opracowuje koncepcję. Przedstawiono nam 4 warianty. Został wybrany najlepszy, czyli solidna, mocna konstrukcja, wraz z elementami, które umożliwiają przemieszczenie się osób niepełnosprawnych i osób dojrzałych wiekowo. Chodzi o widny. Będą oczywiście też schody, ale także windy czynne całą dobę – objaśniał Sławomir Kowalewski.

Włodarz miasta zaznaczył, że to właśnie rada miasta upoważniła go do takich działań. - Kiedy będzie już kosztorys to, jak zaplanowaliśmy, wraz z poseł Anną Cicholską wybierzemy się do pana ministra i zapytamy co dalej. Będziemy chcieli się dowiedzieć czy ministerstwo widzi jakieś możliwości dofinansowania realizacji tego zdania – dodał Sławomir Kowalewski.
Robert Bartosewicz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ramzes #2201018 | 79.188.*.* 13 mar 2017 10:46

  "Chodzi o widny. Będą oczywiście też schody, ale także windy czynne całą dobę – objaśniał Sławomir Kowalewski" - Panie Burmistrzu, a czy przypadkiem windy przy wiaduktach nie "są czynne cała dobę"? Myślę że tak, a więc może łaskawie Pan wyjaśni dlaczego są często uszkodzone a straż pożarna czy inne służby były wielokrotnie wzywane do uwalniania ludzi którzy utknęli w nich? Podobno lubi Pan merytoryczną rozmowę więc oczekuję merytorycznej odpowiedzi na to pytanie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kex #2200325 | 178.36.*.* 12 mar 2017 06:35

  Opierając się na doświadczeniach mijającej zimy można wyciągnąć jedyny słuszny wniosek: W MŁAWIE NIE ZDA EGZAMINU KŁADKA NAD TORAMI (oblodzone jezdnie, chodniki, nie wspominając o wiaduktach - mławskie służby drogowe sobie nie radzą,obojętne czy to listopad, grudzień czy styczeń to zima zawsze je zaskoczy) JEDYNYM WYJŚCIEM JEST TUNEL!!!!!! Mieszkańcy Wólki mają 100% racji upierając się przy tunelu, bo jak osoba niepełnosprawna wjedzie lub zjedzie z oblodzonej kładki? Czyż władze miasta i radni miejscy nie mają za grosz wyobraźni?????????? Druga sprawa to proponowana wersja kładki jest szpetna, w ogóle brak jej jakiejkolwiek estetyki i wpasowania w otaczającą infrastrukturę. Będzie to kolejna makabryła roku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Olivka #2200080 | 77.253.*.* 11 mar 2017 16:44

  A ja chcę się ubzdryngolić.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. z bliska #2199197 | 178.42.*.* 10 mar 2017 11:51

  z powyższej informacji Burmistrza i całego tekstu----pozostaje zadać pytanie Radnym z Wólki, gdzie żeście Państwo byli, że akceptowaliście takie rozwiązania, i co Pani Pszczólkowska na to????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz