Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Śniegowo-lodowa ul. Sportowa

2017-01-11 13:52:59 (ost. akt: 2017-01-11 13:57:13)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Uwagi dotyczące odśnieżania mławskich dróg docierają do nas każdego roku. Tym razem czytelnik ma zastrzeżenia do usuwania śniegu z ulicy Sportowej.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Według mieszkańca ul. Sportowej Wiesława Kiwita, zbyt późne odśnieżanie ulicy skutkuje tym, że na jezdni zalegają duże ilości twardego lodu. - Przecież teraz tego lodu żaden pług nie ruszy. A Sportowa to ulica w centrum miasta. Tu jest dojazd do szkoły, jest klub fitness. W innych miastach takich sytuacji nie ma. Wystarczy pojechać choćby do pobliskiego Ciechanowa – mówi Wiesław Kiwit. Jego zdaniem odśnieżanie dróg szybciej, na bieżąco, nie skutkowałoby twardym, trudnym do usunięcia, lodem na jezdni.

O kwestię odśnieżania zapytaliśmy Jana Wysockiego, prezesa Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego. To spółka odpowiedzialna za odśnieżanie dróg w naszym mieście. Jak poinformował Wysocki, w Mławie do odśnieżenia jest ponad 100 km dróg. - Staramy się wszystko robić według naszych możliwości. Mamy harmonogram odśnieżania. W pierwszej kolejności są odśnieżane główne ulice, są pewne priorytety. Nie uda się zrobić wszystkiego w tym samym czasie – objaśnia prezes MPDM. Nasz rozmówca dodaje również, że pług na ulicach miasta porusza się wolniej niż na drogach pozamiejskich. - Poza miastem pług może jechać średnią prędkością około 40 km/h, a w mieście będzie to już około 10 km/h. Robimy co możemy – mówi Jan Wysocki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pieszy #2157402 | 212.160.*.* 11 sty 2017 15:11

    Taki panie mamy klimat:)))))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz