środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

„Tu powinno być dla nas miejsce”

2017-03-11 12:11:07 (ost. akt: 2017-03-10 12:18:54)

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji rady miasta Henryk Kacprzak stwierdził, że w Miejskim Domu Kultury w Mławie nie ma miejsca dla seniorów z jego klubu „Pogodny Uśmiech”. Szefowa MDK-u zapraszała z kolei członków różnych organizacji zrzeszających seniorów na spotkania klubu „Milonga” w czwartki.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Do dyskusji na temat seniorów doszło podczas ostatniej sesji we wtorek 28 lutego, kiedy dyrektor Katarzyna Kaszuba prezentowała projekt uchwały w sprawie zmiany statutu domu kultury. Uchwała dotyczyła wprowadzenia w struktury MDK-u Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Głos zabrał radny Henryk Kacprzak. - Rok temu pan burmistrz zaprosił Klub Seniora Pogodny Uśmiech [jego szefem jest Kacprzak – red.] tutaj do domu kultury, że możemy korzystać z sali. I w tej sprawie wystosowałem pismo do dyrektor Katarzyny Kaszuby, ale pani dyrektor nam odmówiła – powiedział Henryk Kacprzak. Chodziło mu o tak zwaną salę na piętrze, w której obecnie odbywają się m.in. posiedzenia rady miasta, a także spotkania klubu seniorów Milonga działającego w MDK-u.

Warto dodać, że wcześniej, kiedy dyrektorką domu kultury była Małgorzata Retkowska regularne spotkania miał tutaj właśnie klub „Pogodny Uśmiech”. - Jeżeli tutaj przyjmuje się Uniwersytet Trzeciego Wieku, i chwała za to, to uważam, że skoro pan burmistrz zaprosił nas tutaj, to tym bardziej jest mi smutno, że nie możemy uczestniczyć w spotkaniach tu, w domu kultury – kontynuował Kacprzak. Podziękował jednocześnie Katarzynie Kaszubie za ostatnie zaproszenie na jubileusz zespołu Cantare. - Uważam, że powinniśmy być razem. Tu powinno być dla nas miejsce. Nie chodzi przecież o to, żeby dzielić seniorów – podsumował szef „Pogodnego Uśmiechu”.

Dlaczego dyrektor
odmówiła?


W odpowiedzi Katarzyna Kaszuba przyznała, że była „autorem odmowy”. - Ale ja formalnie uzasadniałam, dlaczego odmawiam. Pan zwracał się do mnie z prośbą o organizację spotkań Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” w piątki po południu. W tej prośbie był wskazany konkretny dzień – podkreśliła Kaszuba. Objaśniała, że nie ma możliwości zorganizowania spotkań w piątki, w godzinach popołudniowych, w sali na piętrze lub innej sali domu kultury. I nie dotyczy to tyko „Pogodnego Uśmiechu”, ale także innych organizacji i stowarzyszeń czy klubów. - Bo w piątki po południu zajęte są wszystkie sale. Trwają różne zajęcia. A poza tym w domu kultury działa Klub Seniora Milonga. I nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby członkowie innych organizacji seniorskich spotykali się w ten konkretny czwartek [wtedy spotyka się Milonga – red.]. – argumentowała dyrektor MDK-u.

Kaszuba zaznaczyła, że wartością klubu „Milonga” jest otwartość, bez względu na przynależność seniorów do innych klubów. - I do tego klubu też przecież zapraszałam członków państwa stowarzyszenia. Możecie tu w czwartek przyjść – zwróciła się do Kacprzaka.

Dodała jednocześnie, że jest to już „ostatni dzwonek”, bo Milonga liczy obecnie ponad 100 osób, więc kiedy na spotkanie przyjdą wszyscy, to jest po prostu ciasno. - Poza tym nie chcę robić niebezpiecznych precedensów. Bo jeżeli udostępnię tę salę nieodpłatnie lub za niewielką opłatą jednemu stowarzyszeniu, to może dojść do takiej sytuacji, że inni będą mieli do mnie żal. Będą pytali dlaczego ja preferuję akurat to, a nie inne stowarzyszenie – objaśniała Katarzyna Kaszuba.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z bliska #2200486 | 95.49.*.* 12 mar 2017 12:02

  jakim trzeba być hipokryto, ten się dowie kto słucha wypowiedzi Kacprzaka, jesli Pan mówi że nie chodzi o to aby dzielić seniorów----to mam pytanie Panie Heniu, to dlaczego Pan tych seniorów podzielił.?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rysiek #2200076 | 77.253.*.* 11 mar 2017 16:35

  Podejrzewam, że radni na sesji czytali na raz wszystkie wydania Harry Pottera.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rebeka #2200073 | 77.253.*.* 11 mar 2017 16:28

   Ciekawe, kto tu jest niebezpiecznym precedensem? Jak można mówić o normalnej współpracy ze stowarzyszeniami twierdząc, że udostępnienie sali nieodpłatnie lub za niewielką opłatą będzie niebezpiecznym precedensem. Co za hipokryzja.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz