Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wolna twórczość szpeci miasto. Kary za niszczenie elewacji budynków

2016-09-07 09:08:39 (ost. akt: 2016-09-07 15:38:36)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Różnego rodzaju malowidła, napisy, czasem wulgarne w swojej treści, pojawiają się na wielu obiektach w Mławie i okolicach. Są widoczne m.in. na zbudowanych niedawno wiaduktach, a także na murach – zarówno na obiektach użyteczności publicznej jak i należących do prywatnych właścicieli.

O tę kwestię pytał podczas ostatniej sesji rady miasta radny Michał Pol. - Jest to ewidentne niszczenie elewacji budynków. Takie malunki widnieją między innymi na szpitalu, na wiaduktach, na Hotelu Mława, na blokach przy Starym Rynku. To bardzo niszczy estetykę naszego miasta, wpływa też negatywnie na jego wizerunek. Czy straż miejska podejmuje jakieś działania w tym zakresie? Czy można z tym skutecznie walczyć? - dociekał radny.

Komendant straży miejskiej w odpowiedzi tłumaczył, że walka z „grafficiarzami” nie jest łatwa. W pewnej części miasta co prawda ułatwia ją monitoring miejski, ale kamery są rozmieszczone głównie w centrum Mławy. - Jeśli patrol zauważy, że ktoś wykonuje takie malunki, oczywiście podejmujemy działania. Mieliśmy niedawno takie zdarzenie na dworcu PKS. Złapaliśmy sprawcę na gorącym uczynku – mówił Marek Wysocki.

Jak dodał, sprawa ta trafiła do mławskiego sądu, a sprawca został obciążony kosztami odnowienia elewacji. Okazał się nim być młody mławianin. Jego czyn straż zakwalifikowała jako wykroczenie, bo oszacowane straty nie przekroczyły kwoty 420 zł. Poza pokryciem kosztów malowania, mężczyzna musiał jeszcze pokryć koszty sądowe oraz zapłacić grzywnę. Jak podkreślił komendant, straż miejska nie miała żadnych zgłoszeń od mieszkańców w sprawie „graficiarzy”.

- Myślę, że gdyby takie zgłoszenia były, nasze działania w tym zakresie mogłyby być bardziej skuteczne – zaznaczył Marek Wysocki. Rober Bartosewicz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pen #2061014 | 83.17.*.* 7 wrz 2016 23:11

    KARAĆ !!! i to bardzo surowo !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2060497 | 79.187.*.* 7 wrz 2016 09:43

    To Ci co w szkole im nie bardzo szło z pisaniem. Teraz nadrabiają.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)