środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Pobiegli śladem żołnierzy września

2016-09-07 09:02:11 (ost. akt: 2016-09-07 09:03:04)

Autor zdjęcia: UM Mława

Ideą pierwszego biegu crossowego ,,Śladem Żołnierzy Września ’39”, który odbył się 3 września, było oddanie hołdu żołnierzom, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

Zawodnicy wystartowali znad Zalewu Ruda. Uczestnicy mieli do wyboru 21- kilometrowy półmaraton oraz 10 -kilometrową trasę. Zwycięzcą został Wojciech Łachut, który pokonał 21 kilometrów z czasem 1.37,03. Pierwsza wśród kobiet była Aneta Szafrańska (czas 1.55,56). Kondycja dopisywała, ponieważ wszyscy startujący (88 zawodników) ukończyli bieg na mecie. Bieg wpisał się w obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej i mławskie obchody rocznicowe w tym Rekonstrukcję Bitwy pod Mławą. Iwo