Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

środa, 9 kwietnia 2025. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Alarmy bombowe m.in. w urzędzie miasta, starostwie i skarbówce

2016-06-09 14:01:01 (ost. akt: 2016-06-09 14:42:31)
Ewakuowano m.in. pracowników Starostwa Powiatowego w Mławie

Ewakuowano m.in. pracowników Starostwa Powiatowego w Mławie

Podziel się:

W środę 8 czerwca niektóre mławskie instytucje i urzędy otrzymały maila z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Taka korespondencja dotarła do: Urzędu Skarbowego, prokuratury rejonowej, sądu rejonowego, urzędu miasta i starostwa powiatowego. Zawiadomienie o ładunku otrzymał także Urząd Gminy w Wiśniewie.

Pierwsze zawiadomienie w tej sprawie policja otrzymała w środę około godz. 10.00. Jak mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie Anna Pawłowska, funkcjonariusze zalecali, żeby nie przeprowadzać ewakuacji, ale ostatecznie każdy kierownik jednostki podejmował takie decyzje na własną rękę.

Ewakuowano 56 pracowników starostwa oraz 17 z urzędu w Wiśniewie. Sprawą zajęła się grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z mławskiej komendy. Żadne ze zgłoszeń się nie potwierdziło.

W razie wykrycia sprawców odpowiedzą oni z art. 224 a Kodeksu karnego. „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” - stanowi przepis KK.

Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB