Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Uczniowie debatowali o Prawach Dziecka

2019-11-21 13:53:55 (ost. akt: 2019-11-21 14:36:47)

Podziel się:

Dziś, 21 listopada w ZPO nr 1 odbyła się debata pn. „Moje prawa, ważna sprawa". Uczniowie dyskutowali w ramach obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA. Zostały w nim spisane wszystkie prawa dziecka, m.in. prawo do tożsamości, prawo do odpowiedniego standardu życia, czy też prawo do ochrony zdrowia.

W 30. rocznicę uchwalenia konwencji, uczniowie ZPO nr 1 spotkali się, aby podyskutować na temat swoich praw. Na początku młodzież przedstawiła krótki montaż słowno - muzyczny, który przypomniał zebranym historię uchwalenia konwencji oraz jej główne założenia. Potem przyszedł czas na część kulminacyjną, czyli debatę. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali na temat tego, czy prawa dziecka są ważne i potrzebne. Próbowali również znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego dzieci i młodzież stosują wobec siebie przemoc, która sprawia ból oraz cierpienie fizyczne i psychiczne.
IPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB