Kolarze zainaugurowali nowy sezon

2016-04-22 08:58:42 (ost. akt: 2016-04-22 09:00:21)
Bartosz Grędziński

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W Otwocku zainaugurowano nowy sezon wyścigów kolarzy górskich. Na starcie pierwszego tegorocznego wyścigu z serii Poland Lotto Bike Marathon stanęło 1100 sportowców, w tym czwórka reprezentująca powiat mławski.

Dla Bartosza Grędzińskiego zmagania w Otwocku miały szczególny charakter. Po raz pierwszy nasz kolarz górski ścigał się w barwach nowej grupy TRW Cloudware. Debiut zaliczył także nowy sprzęt, na którym w bieżącym sezonie będzie się ścigał Grędziński. Początek wyścigu na dystansie MAX (61 kilometrów) układał się po myśli mławianina, który wraz z grupą kolegów z drużyny uciekł reszcie stawki. Niestety parę kilometrów przed metą defekt opony pozbawił naszego sportowca szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Ostatecznie Grędziński uplasował się na 30 miejscu w klasyfikacji generalnej. W kategorii wiekowej M-2 był siódmy. Na tej samej trasie ścigał się jeszcze jeden zawodnik z Mławy, Michał Biranowski. Kolarz grupy Absolute Bike Team zajął 91 miejsce w klasyfikacji generalnej (18 w M-2). W otwockich zawodach wzięli udział także Jan i Bartosz Stryjewscy z Dzierzgowa. Ten ostatni był 27 na dystansie Mini (29 km) – w kategorii M1 zajął drugą lokatę. Natomiast jego młodszy brat Jan wygrał batalię w grupie wiekowej M1 wyścigu FAN (7.5 m). W zestawieniu generalnym został sklasyfikowany na piątym miejscu. Następny wyścig Lotto Poland Bike Marathon odbędzie się 24 kwietnia w Twierdzy Modlin. ZB