Piłka nożna. Komplet punktów Mławianki

2016-03-30 13:47:05 (ost. akt: 2016-03-30 13:49:29)
Weekend na piłkarskich boiskach

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Przedświąteczny weekend piłkarski nie był łaskawy dla naszych zespołów, z kompletem punktów wróciła tylko Mławianka. Korona Szydłowo przegrała w Bieżuniu, Wieczfnianka wywiozła jeden punkt z Sochocina, Żak Szreńsk przegrał w Nasielsku.

Ostrovia Ostrów M.- Mławianka 0:3 (0:1)

Mecze z Ostrovią nigdy nie należały do łatwych. Drużyna z Ostrowi M. była w ostatnich sezonach najbardziej niewygodnym rywalem dla Mławianki. Spotkanie, które rozegrano w Wielki Piątek od początku ułożyło się jednak po myśli naszej drużyny. Pierwsze ostrzeżenie gospodarze otrzymali w 2', gdy Podliński znalazł się sam na sam z Łyzińskim. W tej sytuacji górą był bramkarz Ostrovi. Dwadzieścia minut później po dograniu z prawej strony premierowego gola w biało-zielonych barwach zdobył Rusiecki. Przed przerwą mławianie mieli jeszcze jedną okazję, ale Sawicki w polu karnym zamiast strzelać próbował obsłużyć podaniem kolegę z zespołu, przez co obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Kolejne bramki padły po przerwie. W 70' Podliński wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderzeniem głową podwyższył rezultat. Wynik spotkania ustalił w 88' Masiak.
Następny mecz zagrają 9 kwietnia na wyjeździe z Mazovią Mińsk M.

Mławianka: Leśniewski- Francuz, Komorowski, Abramczyk, Dąbkowski- Drzewiecki, Więckiewicz, Rusiecki, Masiak- Sawicki, Podliński (90' Walczak).

Wkra Bieżuń- Korona Szydłowo 3:0

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy przegrywają kolejny mecz w rundzie rewanżowej. Do 75' utrzymywał się bezbramkowy remis. Najlepszej sytuacji w 13' nie wykorzystał Bartnikowski, który z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. W 49' po indywidualnej akcji Podlewski przegrał pojedynek z bramkarzem Wkry. Ostatni kwadrans na boisku gospodarze wykorzystali słabszą dyspozycję naszej defensywy i zaaplikowali nam trzy gole.
W najbliższą sobotę 2 kwietnia o godz. 15.00 zagrają na własnym boisku z Bzurą Chodaków.
Korona: Węgierski- Kłos, Karpiński, Wodzyński, Kieczmer- M. Kowalski, Sowiński, Głowacki, K. Małecki (60' Jakubiak)- Podlewski, Bartnikowski.

Pozostałe wyniki 20 kolejki:

Ciechanów- Bzura 4:0, Mazovia- Huragan 2:1, Ożarowianka- Naprzód 1:0, Bękitni G.- Przasnysz 0:3 v.o. Bug- Czarni 1:0, Wisła II- Łomianki 0:2.

Wkra Sochocin- Wieczfnianka 2:2

Jeden punkt wywieźli piłkarze Wieczfnianki z Sochocina. Początek meczu i prowadzenie gospodarzy, w 3' strzelają bramkę z rzutu karnego. Szybko otrząsnęli się podopieczni Jarosława Szmyta i 20' po dokładnym zagraniu Dziubińskiego, Melchinkiewicz doprowadził do remisu. W 25' Rutkowski zdobył prowadzenie dla Wieczfnianki, asystę przy tej bramce miał Melchinkiewicz. W drugiej połowie kontrolowali przebieg gry na boisku, kontry w ich wykonaniu były groźne. Sytuacji bramkowych nie wykorzystali: Dziubiński, Kołakowski i Melchinkiewicz. Za to gospodarze w 88' doprowadzili do podziału punktów.

Żbik Nasielsk- Żak Szreńsk 3:0

Słabszy występ zanotowali piłkarze Żaka Szreńsk w Nasielsku. W 2' po rzucie karnym prowadzenie objęli gospodarze. W 7' groźny strzał M. Dwurznika obronił Bucholski (ostatnio bramkarz Wieczfnianki). W 20' gospodarze strzelają drugą bramkę. W drugiej połowie lepsza gra w naszym wykonaniu, po strzale Pawła Chojnackiego obrońca wybija piłkę z linii bramkowej. Zawodzą skutecznością Piotr Kołakowski i Michał Dwurznik. Za to gospodarze strzelają nam trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania.
Pozostałe wyniki 18 kolejki:
Troszyn- Boruta 1:3, Pełta- Tęcza O. 0:2, Tęcza Ł.-Płońsk 3:0, Makowianka- Nadnarwianka 1:0, Korona- Sona 1:3, Iskra- Wkra Ż. 1:0.

Liga Mazowiecka Juniorów Mł. u- 17
MKS Mławianka- Agrykola W- wa 1:2

Juniorzy przegrali trzeci kolejny mecz, tym razem na własnym boisku podopieczni Pawła Taranowskiego przegrali z Agrykolą W- wa. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek drugiej połowy był niefortunny dla naszego zespołu. Po jednej z akcji pod naszą bramką Pacuszka faulował w polu karnym zawodnika Agrykoli. Sędzia wskazał na jedenasty metr oraz pokazał bramkarzowi czerwony kartonik. Kilka minut później po niezbyt udanej interwencji rezerwowego bramkarza, goście zdobywają drugiego gola. Po jednej z akcji naszego zespołu Michał Pocieżnicki zdobył kontaktową bramkę.
Mławianka: Pacuszka- Materski, Żółtowski, Kamiński, Czajka- Gosik, Lubański, Ozimina, Adamski- Pocieżnicki, Jędrzejewski. Zaw. rez: Bodziałko, Sadowski, Rutkowski, Strzałkowski, Gesek, Dudkiewicz.

Liga Mazowiecka Trampkarzy U- 15
MKS Mławianka- KS Ursus W- wa 0:2

Podopieczni Andrzeja Karpińskiego przegrali na własnym boisku z Ursusem. Trampkarze Mławianki nie wykorzystali atutu boiska, w pierwszej połowie nie wykorzystali doskonałych sytuacji pod bramką Agrykoli, Szabłowski i Cieślak. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie po jednym z ataków zespołu gości w polu karnym faulował Białoskurski, za co sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik Mławianki otrzymał czerwoną kartkę, jedenastkę obronił Berestowski. Defensywa nie ustrzegła się błędów i straciła w końcówce spotkania dwa gole.

Mławianka: Berestowski- Grabowski, Białoskurski, Adamski, Jaworski- Czaplicki (Benecki), Hinburg, Tejs, Czerwiński (Grodecki)- Cieślak, Szabłowski.