Piłka nożna. W niższych ligach trwają przygotowania

2016-02-26 09:44:11 (ost. akt: 2016-02-26 09:46:29)
Patryk Lubański i Jarek Sawicki w spotkaniach kontrolnych

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Krystalizuje się ostateczny skład zespołu Mławianki, w tym tygodniu powinny zapaść ostateczne decyzje. W ostatnim tygodniu piłkarze Mławianki rozegrali dwa spotkania kontrolne, na sztucznym boisku w Ciechanowie pokonali miejscowy MKS i Orzeł Janowiec K.

MKS Ciechanów – MKS Mławianka 0:2 (0:1)

Piłkarze Mławianki Mława mają za sobą kolejną grę kontrolną. W środę 17 lutego podopieczni Tomasza Aziewicza pokonali 2:0 w Ciechanowie, miejscowy MKS. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Szymon Masiak i Daniel Orzechowski. Pierwsza połowa należała do graczy z Mławy. Przyjezdni prezentowali się dużo lepiej. Prawie na całym boisku stosowali intensywny pressing, a ciechanowianie nie bardzo potrafili sobie z nim poradzić. Często posyłali piłki z dala od własnej bramki albo w kierunku linii bocznych. Po jednej z akcji oskrzydlających, goście wyszli na prowadzenie. W bocznym sektorze boiska, zawodnik z Mławy wygrał pojedynek z Przemysławem Radulskim, dośrodkował piłkę w pole karne, tam czujność zachował Szymon Masiak, który szczęśliwie pokonał Rafała Olszewskiego. Po kwadransie drugiej połowy, tuż przed zmianami w drużynie gospodarzy, Mławianka podwyższyła swoje prowadzenie. Daniel Orzechowski uderzył zza pola karnego, futbolówka po koźle zmyliła Kokosińskiego i wpadła do bramki. Chwilę później mogło być już 0:3. Napastnika gości faulował Kokosiński. Sędzia wskazał na jedenasty metr, piłka po strzale Tomasza Chądzyńskiego odbiła się od słupka i wyszła w pole.

MKS Mławianka- Orzeł Janowiec K. 4:1

Futboliści Mławianki Mława rozegrali szóstą grę kontrolną tej zimy. Na sztucznym boisku w Ciechanowie, podopieczni Tomasza Aziewicza pokonali Orła Janowiec Kościelny. Na listę strzelców wpisali się m.in. Daniel Orzechowski, Jakub Wróblewski, Jarosław Sawicki oraz zaw. test.. Dla mławian było to czwarte zwycięstwo.

Korona Szydłowo- Wkra Żuromin 1:6

Piłkarze Korony przegrali na boisku w Przasnyszu z Wkrą Żuromin. Na mecz pojechali w okrojonym składzie, trener Włodzimierz Gorczyca na mecz pojechał z dwunastoma zawodnikami. Na dodatek nie wszyscy byli w pełni wyleczeni z kontuzji. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył Piotr Karpiński. Kolejny mecz zagrają w sobotę w Przasnyszu z Iskrą Krasne.
Korona: Węgierski (46' Jabłonowski)- Kłos, Rudnicki, Grędziński, Kieczmer- Bartkowski, Karpiński, Głowacki, Sowiński- Bartnikowski, Kacper Małecki.

Wieczfnianka- Boruta Kuczbork 3:1

Podopieczni Jarosława Szmyta na boisku we Wieczfni Kościelnej pokonali lokalnego rywala Borutę Kuczbork. Dwie bramki zdobył Piotr Melchinkiewicz i jedną Michał Dąbrowski.
Następny mecz Wieczfnianka zagra 27 lutego z Iskrą Narzym.
Wieczfnianka: Sodoma- Palewski, Borkowski, Harzyński, Kołakowski- Mazurkiewicz, Dąbrowski, Żbikowski, Dziubiński- Rutkowski, Melchinkiewicz. W drugiej połowie zagrali: Dawid Sarnowski, Bartek Potrzuski, Grzegorz Chybiński i Damian Kędzierski.

Żak Szreńsk- Skrwa Łukomie 3:1

W zespole Żaka po odejściu Marcina Agacińskiego (Skra Drobin) i Jarosława Sawickiego (Mławianka) trener Marek Dobrowolski daje szansę gry młodym zawodnikom. Swymi umiejętnościami potwierdzają aspiracje do gry w drużynie seniorów. W kolejnym meczu kontrolnym pokonali Skrwę Łukomie. Bramki zdobyli Michał Dwużnik, Piotr Kołakowski i zaw. Test.

Żak: Retkowski- Piskorski, P. Chojnacki, Racki, Gosik- D. Pisarkiewicz, M. Chojnacki, D. Szpinda, M. Dwużnik- zaw. test. M. Pisarkiewicz. W drugiej połowie zagrali: R. Szpinda, K. Dwużnik, G. Kołakowski, M. Komur.

Kryształ Glinojeck- GKS Strzegowo 4:4

Osiem bramek strzelili piłkarze obydwu drużyn na boisku w Glinojecku. Podopieczni Włodzimierza Kownackiego strzelili cztery bramki. Dwie bramki zdobył Daniel Ziółkowski, po jednej Maciej Warecki i Tomasz Dziubiński.
Następny sparing zagrają na sztucznym boisku w Ciechanowie z Wkrą Cieksyn.

Mławianka U- 17- Tamka Dzierzgowo 4:6

Piłkarze Tamki przygotowujący się do rozgrywek w klasie B rozegrali pierwszy sparing. Na boisku w Mławie podopieczni Jacka Szypulskiego pokonali zespół juniorów Mławianki. Trzy bramki dla Tamki zdobył Michał Wyszyński, dwie Tomasz Grzybowski i jedną Wiktor Lignowski.

Liga Futsalu w Mławie

Po miesięcznej przerwie na parkiet powrócili piłkarze II ligi Amatorskiej Ligi Futsalu. Dość ciekawie zapowiada się rywalizacja, ostatnie dwie kolejki zadecydują o końcowej klasyfikacji. W 8 kolejce doszło do bezpośredniej konfrontacji dwóch najlepszych zespołów. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł zespół LG, który po dwóch bramkach Przemysława Gralewicza wygrał z liderem. W drugim spotkaniu Netter pokonał 4:1 Mar- Trans Service (Paweł Łukasik, Krzysztof Dąbrowski- 2, Radosław Gadomski- Bartłomiej Kisiel). W ostatnim meczu wieczoru Ssang Geum pokonało 5:1 Spartę Mława (Ćwikliński- 3, Szydłowski- 2 – Dariusz Kozłowski).