Podsumowanie XIV Edycji Mławskiej Gali Sportu. Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze wyróżnieni

2016-02-23 10:33:08 (ost. akt: 2016-02-23 15:28:05)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W poniedziałek 22 lutego w sali MDK odbyła się kolejna Gala Sportu, która wyłoniła najlepszych sportowców, trenerów, pasjonatów sportu oraz mecenasa sportu. W plebiscycie na czołowych miejscach uplasowali się lekkoatleci Zawkrza, którzy odnoszą znaczące sukcesy w kraju.

W klasyfikacji najmłodszej zwyciężył lekkoatleta Dominik Breński, podopieczny Waldemara Łaszczycha, który wyprzedził bramkarza Mławianki, Marcelego Malinowskiego i pływaka Jakuba Szczepańskiego. W kategorii juniorów mł. i juniorów zwyciężyła mistrzyni Polski w biegu na 200m Olga Pietrzak, która wyprzedziła pływaczkę Andżelikę Łyczek i piłkarza Mławianki Przemysława Cieślaka. W najstarszej kategorii zwyciężył Bartosz Grędziński (kolarstwo górskie), wyprzedził Alfreda Jóźwiaka i Szymona Masiaka. Trenerem Roku został Waldemar Łaszczych, wychował kilkunastu medalistów mistrzostw Polski. Na drugiej pozycji uplasował się Andrzej Karpiński, trener trampkarzy Mławianki, występowali w Lidze Mazowieckiej. Trzecie miejsce zajął Michał Chlastosz, trener KS Płetwal. Drużyną Roku została wybrana MKS Mławianka- rocznik 2005 prowadzona przez trenera Macieja Mostka. Imprezą Roku 2015 została wybrana Amatorska Liga Futsalu Dan- Bud. Pasjonatami Sportu zostali nagrodzeni: płk Janusz Żbikowski, Adam Szymański, Grzegorz Morawski i Janusz Grochowski. Mecenasem Sportu 2015 został Grzegorz Szczepkowski. Mławską Galę uświetnił pokaz sztuk walki: judo, kick- boxingu, taekwon- do, aikido i jiu jitsu brazylijskiego oraz występy tancerzy Mławskiego Centrum Tańca. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły pokazy akrobatyczne tancerzy z formacji DUO FOCUS, wielokrotni mistrzowie Polski oraz medaliści mistrzostw Świata i Europy. Gościem honorowym Mławskiej Gali był Marian Woronin, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Więcej w "Nowym Kurierze Mławskim" (24.02.16 r.)