Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Sukcesy mławskich tancerzy

2015-12-14 11:00:22 (ost. akt: 2015-12-14 11:01:39)

Podziel się:

Koniec sezonu tanecznego przyniósł wielkie sukcesy mławskich tancerzy. Podczas najważniejszej imprezy Okręgu Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którą był Festiwal Tańca – Mistrzostwa i Puchar Okręgu 5-6 grudnia w Baboszewie koło Płońska i w Polesiu nasi sportowcy zajęli bardzo wysokie lokaty.

W sobotę Artur Szumacher i Katarzyna Welenc zajęli 4 miejsce w tańcach latynoamerykańskich, natomiast Daniel Morgisz i Aleksandra Szelągowska 3 miejsce w tańcach standardowych. Obie pary startowały w kategorii 14-15 C. Nasza czołowa para – Szymon Zakrzewski i Julia Giesek zajęli 2 miejsce w
klasie B i tańcach standardowych oraz 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Podczas niedzielnego Otwartego Pucharu Okręgu, Jakuk Żelik i Izabela Wydurska zajęli 4 miejsce w kategorii 10-11 E, Michał Baran i Aleksandra Walczak wytańczyli 2 miejsce zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich w kategorii 14-15 D, Daniel Morgisz i Ola Szelągowska zajęli 2 miejsce w kategorii 14-15 C standard, natomiast Artur Szumacher i Kasia Welenc – 2 miejsce w tańcach latynoamerykańskich, co pozwoliło im zakończyć ten rok zdobyciem klasy B. Szymon Zakrzewski i JuliaGiesek
awansowali do finału Mistrzostw Okręgu w kategorii “młodzież open” w tańcach latynoamerykańskich i zakończyli rywalizację na 5 miejscu. W rywalizacji pucharowej okazali się najlepsi zdobywając Puchar Okręgu w klasie B i tańcach latynoamerykańskich.