Piłka nożna. Ostatnie rozstrzygnięcia w rundzie jesiennej

2015-11-20 09:30:56 (ost. akt: 2015-11-20 09:34:34)
Piłkarze Mławianki zakończyli rundę jesienną

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W przedostatniej kolejce zespół Mławianki pokonał rezerwy Wisły Płock, piłkarze Korony wysoko przegrali na własnym boisku z Ożarowianką. Na zakończenie rundy jesiennej podopieczni Piotra Króla przegrali w Wyszkowie, Korona uległa w Ostrowi Mazowieckiej.

Mławianka- Wisła II Płock 2:0

Od początku mecz mógł się podobać nielicznie zgromadzonej publiczności. Obydwa zespoły nastawiły się na grę w piłkę co skutkowało wieloma okazjami podbramkowymi. Już w 2' Walczak spróbował strzałem nożycami zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Dwie próby uderzeń z dystansu z trudem obronił Gatyński. W 22' Masiak znalazł się sam na sam z bramkarzem płocczan, jednak zamiast strzelać wdał się w drybling zakończony próbą wymuszenia jedenastki. W 33' bliski zdobycia bramki był Dąbkowski. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego po rękach bramkarza trafiła w poprzeczkę. W 41' sędzia spotkania podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców, a pewnym egzekutorem jedenastki był Tomczak.
W 53' Tomczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w słupek, ale piłka spadła idealnie pod nogi Ediego, który z bliska wpakował ją do siatki.

Mławianka: Gatyński – Łucki, Edi, Komor, Dąbkowski – Drzewiecki, Stryjewski (75′ Pocieżnicki), Tomczak, Masiak, Orzechowski (80′ Mazurkiewicz) – Walczak (60′ Lubański).

Bug Wyszków- Mławianka 2:0

W ostatnim spotkaniu piłkarze z Mławy przegrali w Wyszkowie z Bugiem 0:2. Do przerwy niewiele się działo na boisku. Dopiero po zmianie stron kibice doczekali się tego co w futbolu najważniejsze, czyli bramek. Wynik meczu otworzył w 71' Rejnuś. Minutę później drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Sierzputowski. To nie był jednak koniec kartkowego festiwalu biało-zielonych. W 85' z boiska wyleciał Komorowski. Grający w podwójnym osłabieniu mławianie nie byli w stanie zagrozić rywalom. W doliczonym czasie gry Bug dobił nasz zespół. Mławianka egzekwowała rzut rożny, a w polu karnym gospodarzy pojawił się nawet Gatyński. Niestety wyszkowianie szybko przejęli piłkę, w efekcie czego Wolf trafił do pustej bramki. Przed końcem meczu wyrzucony z boiska został Tomczak.

Korona Szydłowo- Ożarowianka 2:8

W przedostatniej kolejce zespół Korony gościł przed własną publicznością wicelidera IV ligi Ożarowiankę. Po dwudziestu minutach gry goście prowadzili 2:0. W 30' po indywidualnej akcji Karpiński zdobył kontaktową bramkę. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, w 43' i 44' dwukrotnie trafiali do naszej bramki. W 47' drugą bramkę dla naszego zespołu zdobył Kacper Małecki. W 51' po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Jedenastkę zamienili na bramkę. Dwukrotnie nasi piłkarze zagrozili pod bramką rywala, w 70' strzał Rosochy mija bramkę, w 71' strzał Podlewskiego broni golkiper gości. W 81' piłka po rzucie wolnym Karpińskiego mija światło bramki. Na śliskiej murawie lepiej poruszali się przyjezdni, którzy jeszcze trzy razy celnie trafiali do bramki Korony.

Korona: Jabłonowski- Walasiński (60' Jakubiak), Wodzyński (80' Sowiński), Karpiński, Kieczmer- M. Kowalski, Lemanek, Głowacki (85' Pydyn), Małecki- Podlewski, Rosocha.

Ostrovia Ostrów M.- Korona Szydłowo 4:0

Na ostatnie spotkanie Korona pojechała w młodzieżowym składzie. Nie sprostała bardziej doświadczonej drużynie z Ostrowi Mazowieckiej. W pierwszej odsłonie podopieczni Włodzimierza Gorczycy zagrali zachowawczo ograniczali się do gry z kontry. Jednak w defensywie nie ustrzegli się błędów. Dali sobie strzelić dwie bramki. Najlepszej sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystał Podlewski, który przegrał pojedynek z bramkarzem. W drugiej połowie Podlewski ponownie nie trafił do bramki gospodarzy. Nie wykorzystał sytuacji pod bramką Ostrovi Głowacki. Za to gospodarze dwukrotnie pokonali naszego bramkarza.

Wyniki 16 i 17 kolejki:

Ciechanów- Mazovia 2:2, Bzura- Ostrovia 2:3, Huragan- Błękitni G. 1:1, Mazur- Bug 3:2, Naprzód- Łomianki 1:3, Przasnysz- Czarni 4:0.
Czarni- Ciechanów 1:0, Łomianki- Przasnysz 1:0, Wisła II- Naprzód 2:0, Błękitni G.- Mazur 0:1, Ożarowianka- Huragan 1:2, Mazovia- Wkra B. 3:1.

Wieczfnianka- Iskra Krasne 3:0

Zespoły Ligi Okręgowej w ostatniej kolejce podreperowali konto punktowe. Obydwa zespoły odniosły zwycięstwa. Mimo, że piłkarze Wieczfnianki grali z wiatrem i od 30' w przewadze nie potrafili wykorzystać tego na boisku. Melchinkiewicz i Dąbrowski z rzutu wolnego nie potrafili umieścić piłki w bramce. Wszystkie bramki dla Wieczfnianki w padały w drugiej połowie. W 55' po jednej z akcji dośrodkowanie Palewskiego w pole karne, Melchinkiewicz dopełnił formalności. W 70' po dośrodkowaniu Palewskiego, strzałem głową podwyższył wynik Rutkowski. W 80' Krasne traci drugiego zawodnika, kończą mecz w dziewięciu. W 88' po akcji prawą stroną Sarnowskiego, dograł do Rutkowskiego, który przedłużył podanie do Melchinkiewicza, a ten ustalił wynik spotkania.

Wkra Żuromin- Żak Szreńsk 2:3

Na boisku w Żurominie piłkarze Żaka Szreńsk zwycięsko zakończyli rundę jesienną. Podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali zespół gospodarzy. W 23' Szymon Racki przejął piłkę w środku boiska dograł dokładnie do Jarka Sawickiego, który pokonał bramkarza Wkry. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sawicki po dograniu Piotra Kołakowskiego. Trzecie trafienie do bramki Czeczota zanotował po indywidualnej akcji Piotr Kołakowski. Dla Wkry bramkę zdobył Tomasz Kamiński. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował przebieg spotkania utrzymując korzystny wynik. W 59' drugiego gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Laskowski.

Pozostałe wyniki 15 kolejki:
Pełta- Boruta 0:5, Troszyn- Tęcza Ł. 1:6, Tęcza O.- Makowianka 0:1, Płońsk- Wkra S. 0:1, Nadnarwianka- Korona O. 1:1, Sona- Żbik 2:1.

Liga Mazowiecka Trampkarzy U- 15
W ostatnim meczu trampkarze Mławianki przegrali na wyjeździe z Wisłą Płock. Dwie bramki zdobył Przemysław Cieślak.

Wisła Płock- Mławianka 6:2