Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Mieszkańcy: burmistrz nie spełnił obietnicy

2015-10-31 13:39:49 (ost. akt: 2015-10-31 13:40:56)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Brak remontu „szlachetnych ulic”, czyli: Złotej, Srebrnej i Platynowej 26 października zdominował zebranie osiedla Andersa. Mieszkańcy zarzucali burmistrzowi niedotrzymanie obietnic. Doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy gospodarzem miasta a radnym Krzysztofem Wasiłowskim.

Mieszkańcy spotkali się z burmistrzem w przedszkolu przy ul. Hożej. - Na Złotej, Srebrnej i Platynowej nie mieszkają bogaci ludzie. Całe osiedle jest do remontu. Panie burmistrzu, przed wyborami obiecał pan remont i niewiele z tego wynikło – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców apelującego o kompleksowy remont ulic z lat 70 – tych.

Mieszkańcy narzekali na stan jezdni, brak chodników i zapachy wydobywające się prawdopodobnie z kanalizacji. W okolicy zaczęły się pojawiać szczury. - Nasza ulica to jest eksperyment, kanalizacja idzie środkiem ulicy. Wszystko zaczęło się zapadać. Można nogę złamać – powiedziała pani Beata z ul. Srebrnej. Pan Klicki ze Złotej publicznie zastanawiał się czy ta dyskusja ma jakieś znaczenie. – To bicie piany. Słowa idą na wiatr. Od 39 lat mieszkam na tym osiedlu i dotąd miasto nic nie zrobiło - stwierdził.

Mieszkańców poparł radny Krzysztof Wasiłowski. - Róbmy po jednej ulicy. Niech coś się dzieje – powiedział radny. Mieszkańcy mieli pretensje do burmistrza. Twierdzili, że obiecał remont w 2015 r. i słowa nie dotrzymał. Burmistrz Sławomir Kowalewski wyjaśniał, że wniosek przepadł i nie doszło do remontu, ponieważ rada nie zaakceptuje modernizacji trzech ulic z jednego osiedla w jednym roku. W pewnej mierze złożył winę na radnego Krzysztofa Wasiłowskiego. - To jest pana wina, że pan chciał od razu trzy ulice. Być może inaczej by się stało, gdyby pan radny chciał zaakceptować, że ma być remontowana jedna – powiedział burmistrz Kowalewski. Kategorycznie zaprzeczył temu Wasiłowski. - Nic nie stało na przeszkodzie, aby robić po jednej ulicy. Nigdy nie wyraziłem się w taki sposób, że wszystko albo nic. Gdyby sprawnie to szło, każdego roku remontowana byłaby jedna ulica – powiedział i na dowód odczytał swój wniosek z ubiegłego roku. Jest tam zapisane, że przy zabiegach o remonty nie wykluczał stopniowego ich przeprowadzania, po jednej drodze w roku.

Gospodarz miasta natomiast kilka razy podkreślił, że niczego nie obiecuje przed podziałem nadwyżki budżetowej i przed pracami nad nowym budżetem. Przewodniczący osiedla złożył burmistrzowi wnioski do budżetu na 2016 r.

Iwona Łazowa

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dziadek/emeryt #1850948 | 178.42.*.* 5 lis 2015 17:04

  Panie Wasiłowski, a coś Pan robił jak był Pan Przewodniczącym rady, biegał Pan z Burmistrzem po imprezach okolicznościowych, a teraz to niech Pan siedzi cicho i niepokazuj Pan swym sąsiadom, że był Pan takim naiwniakiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Heniek #1849478 | 95.160.*.* 4 lis 2015 08:16

   Od 20 lat mieszkam przy drodze piaskowej, która w czasie deszczu zamienia się w wielką wodę. Naprawdę szkoda, że tak doświadczony radny jak Pan Wasiłowski - również wiceprzewodniczący i były przewodniczący Rady Miasta jest w stanie myśleć tylko o sobie i kilku ulicach wokół siebie. Dobrze, na szczęście nie jest Pan Burmistrzem, miejmy nadzieję że ten będzie miał szersze spojrzenie na cale miasto.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Halina #1847983 | 37.47.*.* 2 lis 2015 07:50

   Po lekturze tego artykułu jestem oburzona. W wielu miejscach Mławy mamy wciąż drogi gruntowe. Od 30 lat chodzimy w błocie, a na osiedlu, gdzie ciągle coś sie robi (pamiętam jak zmieniły się m.in. ul. Banku Miast czy Bajkowa) ludzie chcą zmian z dobrego na lepsze. Na Ciechanowskiej, Pużaka, Altera, Nowowiejskiej i wielu innych nic się nie robi. Może radny Wasiłowski by spojrzał na miasto całościowo, a nie zabiegał tylko o poparcie swoich wyborców!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)