Piłka nożna. Pierwsze zwycięstwo Żaka

2015-09-10 09:19:57 (ost. akt: 2015-09-10 09:27:36)
Pierwsze zwycięstwo Żaka Szreńsk

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Zespoły rozegrały dwie kolejki, Wieczfnianka na wyjeździe pokonała Pełtę Karniewo i przegrała na własnym boisku z Troszynem. Żak Szreńsk przegrał wyjazdowe spotkanie w Sochocinie i wygrał na boisku w Żurominie z Makowianką.

Piłkarze Wieczfnianki w środę w wyjazdowym meczu pokonali w Karniewie miejscową Pełtę. Podopieczni Jarosława Szmyta już w 4' objęli prowadzenie po rzucie rożnym z 16 metrów w samo okienko przymierzył Michał Dąbrowski. W 30' po błędzie defensywy gospodarzy do bramki trafił Piotr Melchinkiewicz. Po przerwie kontaktowego gola zdobyli gospodarze. W 68' mocny strzał z rzutu wolnego Marcina Harzyńskiego, bramkarz wybił przed siebie, Kamil Rutkowski dopełnił tylko formalności. W 88' po dograniu Rutkowskiego, Marcin Dziubiński strzela czwartą bramkę. W doliczonym czasie gospodarze strzelają trzecią bramkę. W sobotę na własnym boisku przegrali z Troszynem. W pierwszej połowie dominowali goście, którzy stworzyli kilka dogodnych okazji na zdobycie gola. Na szczęście Wieczfnianka miała tego dnia bardzo dobrze usposobionego bramkarza. Oskar Bucholski dał się pokonać dopiero w doliczonym czasie gry i po 45 minutach gry goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie Troszyn w 50' podwyższył na 2:0. W sytuacji sam na sam zawodnik gości najpierw trafił w słupek, następnie Bucholski odbił jego dobitkę, jednak trzecia próba trafiła już do siatki. Od tego momentu zdecydowanie zaatakowali miejscowi. Już po kilku minutach powinno być 2:2. Dwie doskonałe okazje zmarnował Piotr Melchinkiewicz. W pierwszej strzelił nad bramką, a w kolejnej jego lob nad bramkarzem został wybity z linii bramkowej przez obrońcę gości. Wieczfniankę stać było tylko na gola kontaktowego, którego zdobył w 76' w zamieszaniu podbramkowym Łukasz Palewski strzałem z bliskiej odległości. W końcówce spotkani była szansa na wyrównanie, po dośrodkowaniu Szmyta z rzutu rożnego Melchinkiewicz strzelił głową w poprzeczkę, a dobitka minimalnie poszybowała nad bramką.

Wkra Sochocin- Żak Szreńsk 2:0 (1:0)
Żak Szreńsk- Makowianka 6:0

Młodzież Żaka nie sprostała, przegrała po walce na boisku w Sochocinie. Zabrakło w zespole doświadczonych, Cezarego Czernika, Radka Pisarkiewicza i Karola Konopackiego. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Grzegorz Kołakowski (dogrywał Jarek Sawicki), z bliskiej odległości strzela obok bramki. Za to gospodarze zdobywają prowadzenie po naszych błędach. W drugiej połowie Jarek Sawicki po indywidualnej akcji, znalazł się sam na sam z bramkarzem, strzelił nad poprzeczką. Gospodarze nie marnowali sytuacji, zdobywają drugą bramkę.
Na boisku w Żurominie w niedzielę 6 września piłkarze Żaka odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali Makowiankę. Strzelanie rozpoczął Radek Pisarkiewicz po dograniu Dawida. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cezary Czernik. Hat- trickiem w drugiej połowie popisał się Piotr Kołakowski.

Pozostałe wyniki 5 kolejki:
Iskra- Boruta 2:1, Korona O.- Żbik 0:0, Makowianka- Wkra Ż.- 0:1, Tęcza Ł.- Sona 3:0, Troszyn- Nadnarwianka 1:0, Tęcza O.- Płońsk 2:0.
Pozostałe wyniki 6 kolejki:
Boruta- Płońsk 2:1, Nadnarwianka- Tęcz O. 4:0, Sona- Pełta 3:1, Wkra- Tęcza Ł. 2:1, Żbik- Wkra S. 1:2, Iskra- Korona O. 1:0.

Wkra Radzanów pierwszy liderem

Piłkarze Wkry Radzanów rozgromili na własnym boisku zespół z Gumina. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Dziurlikowski, po jednej zdobyli Karol Kolos, Krzysztof Końpa, Mateusz Strzelec, Zbyszek Kalinowski i samobójcza. Podopieczni Pawła Borkowskiego zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze Konopianki pokonali w Opinogorze miejscową Opię. Dwie bramki zdobył Mateusz Pietruś i jedną Daniel Lis. W derbowym spotkaniu w Kuczborku z GKS Lipowiec jedną bramkę więcej zdobyła Tamka Dzierzgowo. Dla zwycięskiego zespołu do bramki trafiali: Jacek Szypulski, Michał Zbysiński, Łukasz Jakóbiak, dla GKS Karol Kostowicki i Patryk Gosik.