Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Medaliści z Mławy: Leszek Pętlicki i Zenon Mieszkowski

2015-09-08 15:24:46 (ost. akt: 2015-09-08 15:26:51)

Podziel się:

Leszek Pętlicki i Zenon Mieszkowski reprezentowali Mławę i Polskę w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Warcabach Stupolowych w bułgarskim Kranevie. Na trzy medale, które zdobyli Polacy, dwa trafiły do Mławy.

Nasi warcabiści rywalizowali w swoich kategoriach od 27 sierpnia do 3 września. Wrócili do Polski 6 września. Zaraz następnego dowiedzieliśmy się w redakcji „Kuriera” o sukcesach naszych zawodników i postanowiliśmy zaprezentować reprezentantów Mławy. Zenon Mieszkowski był drugi w kategorii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Leszek Pętlicki zdobył trzecie miejsce w kategorii inwalida. - Mamy satysfakcję, że znaleźliśmy się wśród medalistów – mówi zadowolony z sukcesu Leszek Pętlicki. Łącznie w zawodach wzięło udział 17 kobiet i 28 mężczyzn z całego świata. Polacy w sumie wywalczyli trzy medale, dwa trzecie i jedno drugie miejsce. Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesów.