Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Matka Boska z Częstochowy odwiedzi nasz powiat

2015-07-22 09:47:52 (ost. akt: 2015-07-22 14:13:41)

Podziel się:

W dniach od 27 lipca do 9 sierpnia b.r. w czternastu kościołach znajdujących się na terenie powiatu mławskiego zagości obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Według harmonogramu nawiedzenia obrazu przygotowanego przez diecezję płocką, w dekanacie mławskim Matka Boska z Częstochowy odwiedzi wiernych wszystkich 14 parafii. Obraz będzie obecny w poszczególnych świątyniach w wyznaczonych dniach i godzinach. Szczegółowy harmonogram jest dostępny w parafiach. Obraz z Jasnej Góry odwiedzi 4 parafie mławskie oraz kościoły w: Wieczfni Kościelnej, Dębsku, Szydłowie, Żmijewie, Stupsku, Wyszynach, Wojnówce, Bogurzynie, Lipowcu Kościelnym i Szreńsku. Z okazji rozpoczęcia nawiedzenia naszej diecezji biskup płocki Piotr Libera skierował do wiernych list pasterski. Podkreślił w nim, że peregrynacja obrazu odbywa się w roku jubileuszu 940-lecia diecezji płockiej. Przypomniał, że idea nawiedzenia obrazu narodziła się pół wieku temu w ramach przygotowań do obchodów 1000-lecia chrztu Polski.

„Maryja (...) wędrowała przez Polskę, dzieląc z nami nasze zmagania, troski i bóle. Wszyscy odczuliśmy to dotkliwie, gdy Jej nawiedzenie - pełne wiary, pokoju i głębokich nawróceń - zostało brutalnie przerwane w roku 1966, podczas Uroczystości Milenijnych. Polskę obiegła wtedy wieść: "Obraz Matki Bożej – aresztowany!" W następnych latach Maryja nawiedzała kolejne diecezje w symbolu pustych ram” - napisał biskup Libera w liście. I dodał, że poprzez tę kradzież właśnie polski Kościół uświadomił sobie, że przyjmuje nie obraz, ale właśnie samą Matkę Bożą. „Istotą Nawiedzenia jest Jej zaproszenie do wspólnoty parafialnej, przyjęcie Jej do Kościoła domowego każdej rodziny, nawrócenie serca, aby pełniło wolę Bożą, wolę Jej Syna” - zaznaczył Libera w liście pasterskim.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB