Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Dwa złote medale mławskiej „jedynki”

2015-07-02 14:14:25 (ost. akt: 2015-07-02 14:15:16)

Podczas finałów XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siedlcach lekkoatleci z mławskiej „jedynki” wywalczyli dwa złote medale, Przemysław Obłąkowski w skoku w dal i sztafeta juniorów młodszych 4x 100m, w klasyfikacji zespołowej chłopcy uplasowali się na wysokim trzecim miejscu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci z powiatu mławskiego, dwa zdobyte złote medale oraz kilka punktowanych miejsc. W kategorii junior młodszy złoty medal wywalczył Przemysław Obłąkowski w skoku w dal wynikiem 6,58. Jest to jego nowy rekord życiowy. Bardzo dobry bieg sztafety 4x 100m juniorów młodszych, cała czwórka zawodników zasłużyła na wielkie brawa. W tej kategorii najbliżej wywalczenia medalu był Oskar Jędrzejewski (G. nr 1), w biegu na 200m zajął wysokie 4 miejsce wynikiem 24,18. Piąte miejsce zajęła Julia Wtulich (Wyspianum) w biegu na 100m, w eliminacjach miała czas 13,31. W pierwszej dziesiątce byli zawodnicy: 7 miejsce Mateusz Pisarkiewicz (Szreńsk) w biegu na 1 500m z czasem 4:42,66, 9 miejsce Oliwia Kaszuba (Lipowiec) w biegu na 800m (2:38,06). Sztafeta olimpijska dziewcząt z G. nr 2 zajęła 7 miejsce (4:59,12), sztafeta dziewcząt z Lipowca 4x 100m zajęła 8 miejsce (55,83). W kategorii młodzików najbliżej wywalczenia medalu był Dominik Breński (G. nr 2), który w skoku w dal wynikiem 5,83 zajął 4 miejsce. Szóste miejsce zajął Mateusz Golański (Radzanów) w biegu na 300m (39,93). W biegu na 1 000m Krystian Zając (Stupsk) zajął 9 miejsce wynikiem 2:54,44. Dziesiątą lokatę zajął Bartek Półkoszek (Wieczfnia K.) w pchnięciu kulą wynikiem 10,88, jedno miejsce dalej był Gracjan Zabuski (G. nr 1) z wynikiem 10,31. W klasyfikacji zespołowej dziewcząt na 42 miejscu uplasował się Lipowiec (6pkt), jeden punkt mniej wywalczyło Wyspianum- 49 miejsce.
W klasyfikacji chłopców na 3 miejscu uplasowało się G. nr 1, podopieczni Adama Szymańskiego zgromadzili 21 pkt. Na 59 miejscu było G. nr 2 (5 pkt).