Dwanaście medali mławskich pływaków

2015-06-24 09:14:03 (ost. akt: 2015-06-24 09:16:20)
Zawodnicy Płetwala na mistrzostwach Okręgu

Autor zdjęcia: Archiuwm prywatne

Na długim basenie Warszawianki rozegrano Otwarte Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego. Zawodnicy z Płetwala wywalczyli dwanaście medali, w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 20 miejscu.

Na najwyższym stopniu podium uplasowało się troje mławskich zawodników: Aleksandra Kowalska w wyścigu na 200m grzbietowym- 2:35,19 (brązowy medal na 50m grzbietowym- 32,38), Urszula Szymańska na 50m dowolnym- 29,98 (4 miejsce na 50m motylkowym 34,31) oraz Jakub Szczepański na 100m klasycznym- 1:23,15 (brązowy medal na 50m dowolnym- 30,71). Dwa srebrne medale wywalczyła Kalina Osowska, w wyścigu na 50m grzbietowym- 46,56 i na 100m klasycznym- 1:53,04. Srebrne medale wywalczyli: Anna Powązka na 200m grzbietowym- 2:55,09 oraz Tymoteusz Łoboda na 50m motylkowym- 51,70. Brązowy medal zdobyła Maja Bużycka w wyścigu na 50m grzbietowym- 35,27 (4 miejsce na 200m grzbietowym- 2:44,22). Trzy srebrne medale zdobyły nasze sztafety.