Brązowy medal Andżeliki Łyczek

2017-07-27 14:43:29 (ost. akt: 2017-07-27 14:55:15)
Andżelika Łyczek brązową medalistką OOM

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W Warszawie na basenie Warszawianki rozgrywana była XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski 17- 18 latków). Bardzo udany start zanotowała zawodniczka mławskiego Płetwala Andżelika Łyczek.

Start w OOM Andżelika Łyczek rozpoczęła eliminacjami w wyścigu na 50m dowolnym, wynikiem 29,04 zajęła 29 miejsce. Bardzo dobrze podopieczna Michała Chlastosza popłynęła w eliminacjach 50m grzbietowym, uzyskała drugi czas 30,71. Lepszy o 0,45s uzyskała Julia Koluch z Pruszkowa. W finałowym wyścigu o medale Andżelika Łyczek popłynęła jeszcze szybciej, czas 30,32 dał jej brązowy medal. Zwyciężyła Julia Koluch (29,94) druga była Weronika Górecka (30,29) z Wrocławia. W kolejnym starcie Andżelika Łyczek spisała się bardzo dobrze, w wyścigu na 100m stylem grzbietowym w eliminacjach wynikiem 1:05,55 zajęła 2 miejsce, wygrała Aleksandra Polańska (1:05,08). W finałowym wyścigu najszybciej popłynęła Julia Koluch (1:03,04), Andżelika wynikiem 1:06,46 zajęła 8 miejsce.

Mistrzostwa Polski 15- latków

W Lublinie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów- 15 lat, w których wystartowała dwójka zawodników mławskiego Płetwala. Jakub Szczepański (2002) dwukrotnie ścigał się w finale B. W wyścigu na 100m klasycznym zajął 12 miejsce (1:10,51), na krótszym dystansie 50m klasycznym z wynikiem 32,22 był 13. W wyścigu na 200m klasycznym z czasem 2:41,44 zajął 29 miejsce. Na wszystkich dystansach poprawił rekordy życiowe. Anna Powązka zajęła 36 miejsce w wyścigu na 200m grzbietowym (2:41,37), 40 miejsce na 50m grzbietowym (34,43) i 42 miejsce na 100m grzbietowym (1:14,71). ZB