Złoty Pierścień po raz drugi dla Grędzińskiego (galeria)

2015-06-17 11:04:36 (ost. akt: 2015-06-17 11:38:01)
Najlepsi kolarze na podium

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W niedzielę 14 czerwca nad zalewem Ruda rozegrany został kolejny Maraton Rowerowy o Złoty Pierścień Mławy. Wyścig główny rozgrywany na trasie Long wygrał Bartosz Grędziński, ubiegłoroczny zwycięzca. Na piątej pozycji finiszował Michał Różański.

W wyścigu głównym Long (54km) ścigało się 40 zawodników z całej Polski, rywalizujący kolarze to czołówka krajowa w wyścigach MTB. Od startu prowadziła grupa kolarzy na czele z Bartoszem Grędzińskim i Michałem Różańskim. Na trasie rozegrana została górska premia, na której na pierwszym miejscu finiszował Bartosz Grędziński. Na mecie również zdecydowanie finiszował na pierwszym miejscu. Po raz drugi główne trofeum Złoty Pierścień Mławy wywalczył mławianin. Michał Różański finiszował na 5 pozycji. W kategorii kobiet na trzeciej pozycji wyścig ukończyła Paula Hinczewska. Bartosz Grędziński i Paula Hinczewska zostali najlepszymi zawodnikami z Mławy. W wyścigu Schort (30km) startowało 61 zawodników, zwyciężył Karol Szczepański z Gralewa, na 5 miejscu finiszował Wojciech Łachut, 7 miejsce zajął Bartosz Pawłowski.
W wyścigu Mini (7km) startowało 36 zawodników. W kategorii najstarszej chłopców zwyciężył Marcin Kubit z Mławy, w młodszej na pierwszym miejscu finiszował Jan Stryjewski z Dzierzgowa.
Rozegrane zostały na krótszych trasach wyścigi dla najmłodszych.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie, współorganizatorami Gmina Iłowo- Osada i Nadleśnictwo Dwukoły.

Miejsca naszych zawodników:

Wyścig Long: 3. Paula Hinczewska.
1. Bartosz Grędziński, 5. Michał Różański, 16. Konrad Wtulich, 21. Michał Biranowski, 25. Łukasz Rykowski, 29. Wojciech Szczepański, 38 Mirosław Reks.

Wyścig Schort: 5. Wojciech Łachut, 7. Bartosz Pawłowski, 9. Andrzej Klimek, 10. Bartosz Stryjewski, 11. Mariusz Truszkowski, 12. Łukasz Różański, 17. Wojciech Jędrusik, 19. Jacek Pala, 20. Tomasz Nadratowski.

Wyścig Mini: grupa mł. 2. Aleksandra Jędrusik, 3. Zuzanna Domeradzka, 4. Anna Wtulich, 5. Sylwia Rząp, 6. Wiktoria Banaś.
1. Jan Stryjewski, 2. Kamil Grabowski, 3. Eryk Komorowski, 5. Franciszek Godlewski- Iłowo, 6. Hadrian Gruszewski.

grupa starsza: 1. Marcin Kubit, 2. Adrian Klimek- Uniszki G. 3. Kacper Nowiński, 4.Mariusz Osowiecki- Stupsk, 5. Bartosz Szczepański.