Piłka ręczna. Szczypiornistki Zawkrza najlepsze

2015-05-07 13:25:04 (ost. akt: 2015-05-07 15:23:26)
Zwycięski zespół Zawkrza na turnieju w Ciechanowie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Najmłodsze szczypiornistki Zawkrza zajęły 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej Dzieci rocznik 2003 i mł. Startowało 6 zespołów dziewcząt i 20 chłopców, podopieczne Edwarda Staniszewskiego i Wojciecha Kowalskiego odniosły komplet zwycięstw.

Zespół Zawkrza w turnieju na inaugurację pokonał zespół gospodarzy 31:7, najskuteczniejszą zawodniczką była Karolina Sobka (16 bramek). W drugim spotkaniu wygrał 22:13 z Brodnicą, w kolejnych pokonał 16:3 z W- wa I i 34:4 W-wa II. W ostatnim spotkaniu pierwszej fazy szczypiornistki Zawkrza pokonały 16:11 Bieżuń. Cztery najlepsze zespoły w drugiej rundzie zagrały systemem pucharowym o główne trofea. Podopieczne Edwarda Staniszewskiego pokonały 22:18 W- wę I, Bieżuń wygrał z Brodnicą. W spotkaniu finałowym nasze szczypiornistki pokonały 16:12 SP Bieżuń. Do najlepszej „5” zawodniczek w turnieju wybrane zostały: bramkarka Aleksandra Gralewska i Karolina Sobka. Najlepszą zawodniczką z drużyny wyróżniona została Karolina Sobka. Organizatorem turnieju był Jurand Ciechanów, pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Janusza Czerwińskiego.
Zawkrze: Gralewska (Lisiewska)- Sobka- 57, Ciesielska- 7, Wiśniewska- 1, Goschorska- 16, Wasińska-4, Kowalska- 12, Kupniewska- 2, Grzybowska-21, Pakuszewska, Pytkiewicz.