Trofeum dla Oldbojów Mławianki

2015-01-14 14:42:25 (ost. akt: 2015-01-14 14:44:36)
Drużyna Oldbojów Mławianki

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W skromniejszej niż zazwyczaj obsadzie rywalizowali w sobotę 10 stycznia w MHS uczestnicy XII Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Mławskiego. W stawce czterech zespołów, najlepsi okazali się Oldboje Mławianki.

Walka o końcowe zwycięstwo w tym roku miała bardzo niezwykły przebieg. Do ostatniego spotkania wydawało się, że po triumf sięgną debiutujący w imprezie gracze Startu Nidzica. Nidziczanie rozpoczęli zmagania od wysokiej wygranej 9:2 z OVB Oldboys Żuromin, a następnie pokonali 6:4 Oldbojów MKS-u Przasnysz. Od wysokiego zwycięstwa 10:4 z Przasnyszem swój udział w turnieju rozpoczęli Oldboje Mławianki. Później jednak niespodziewanie przegrali 3:6 z Żurominem. Mławianka żeby wygrać rywalizację musiała w ostatnim spotkaniu wysoko pokonać Nidzicę. Piłkarze z Mławy szybko strzelili trzy bramki i zaczęli wietrzyć swoją szansę. Ich animusz nie opadł nawet na chwilę po tym jak do siatki mławian trafił najlepszy strzelec imprezy, Waldemar Pyracki były zawodnik Mławianki. Do przerwy biało-zieloni prowadzili 6:1. Po zmianie stron Mławianka dołożyła kolejne cztery gole i po rocznej przerwie ponownie zdobyła główne trofeum. Obrońcy tytułu - OVB Oldboys Żuromin, mimo iż mieli taki sam dorobek punktowy co zespoły z Mławy i Nidzicy zajęli 3 miejsce.

Indywidualne wyróżnienia

Jak co roku organizatorzy nie zapomnieli nagrodzić najlepszych zawodników turnieju. I tak najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Wiśniewskiego z Mławianki, natomiast królem strzelców z siedmioma bramkami został Waldemar Pyracki ze Startu Nidzica. Nagrody wręczył Cezary Kądrzycki- Dyrektor MHS.

Wyniki:

OVB Żuromin - Start Nidzica 2:9
MKS Przasnysz - Mławianka 4:10 ( J. Szmyt- 3, S. Gołębiewski- 2, W. Pełkowski, S. Chmielewski, M. Walczak, A. Cybulski, M. Kołakowski)
Mławianka - OVB Żuromin 3:6 (S. Gołębiewski, R. Markiewicz, M.Walczak)
MKS Przasnysz - Start Nidzica 4:6
OVB Żuromin - MKS Przasnysz 6:3
Mławianka - Start Nidzica 10:1 (M. Walczak- 3, M. Kołakowski- 2, J. Szmyt- 2, S. Gołębiewski- 2, S. Chmielewski).