Szóste zwycięstwo koszykarek

2015-01-08 13:52:08 (ost. akt: 2015-01-08 13:53:48)
W meczu z Siedlcami przydały się wskazówki trenera

Autor zdjęcia: Zbiory prywatne

Koszykarki ze Strzegowa z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach kadetek U- 16. Podopieczne Przemysława Pałuby świętowały szóste zwycięstwo i zajmują pierwsze miejsce, mają rozegrane więcej spotkań.

GKS Strzegowo – MKS Siedlce 74:73

W ostatnim spotkaniu GKS zmierzył się na własnym parkiecie z MKS-em Siedlce. Siedlczanki zaczęły od prowadzenia 9:0, jednak premierowa kwarta zakończyła się remisem 15:15. W III i w IV kwarcie powiększały przewagę. W połowie ostatniej kwarty prowadziły nawet 71:59. Rywalki nie zrezygnowały jednak z walki. Zaczęły gonić wynik, minutę przed końcem prowadziły tylko trzema punktami. Na szczęście Natalia Zajączkowska wykorzystała jeden z rzutów wolnych, który zapewnił im zwycięstwo. Najskuteczniejszą zawodniczką była Oliwia Gralewicz- 27 punktów, Natalia Zajączkowska- 16. We wcześniej rozegranych spotkaniach musiały uznać dwukrotnie wyższość konkurentek z Sokołowa P. Postawiły jednak twardy opór mistrzyniom Polski w tej kategorii wiekowej. Na własnym parkiecie potrafiły nawet w trzeciej kwarcie prowadzić 40:39. Niestety po piątym przewinieniu Oliwii Gralewicz, strzegowianki nie sprostały rywalkom. W efekcie przegrały 51:70, tracąc większość punktów w ostatniej części spotkania.