Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Koszykówka. Turniej streetballowy w Wyszynach

2014-08-15 20:53:45 (ost. akt: 2014-08-15 20:56:52)

Podziel się:

Niecodzienny przebieg miał turniej Grand Prix w Streetball’a w gminie Stupsk, rozegrany w ostatnią niedzielę w Wyszynach Kościelnych. Pierwsze zawody, które z powodu deszczu zostały przerwane dwa tygodnie wcześniej, dokończone zostały w drugim terminie.

W pierwszym turnieju rywalizację wygrała ekipa Splash Brothers z Mławy. W finale Splash Brothers pokonali 20:15 ekipę Waco i Tych Dwóch. Trzecie miejsce przypadło drużynie WML Squad, która musiała uznać wyższość rywali na turnieju w gminie Stupsk. Zawodnikiem MVP został zawodnik WML Sqaud, Karol Ludwiński. W pierwszym turnieju, którego większa część odbyła się 20 lipca wystartowało 9 zespołów. Eliminacje rozegrano w dwóch grupach w celu wyłonienia drużyn do fazy pucharowej. Przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy uczczono pamięć tragiczne zmarłego Maćka Pienickego. ZB