Wprowadzenie nawierzchni przepuszczalnych, takich jak ażurowe płyty, to istotny element nowoczesnego podejścia do zarządzania przestrzenią miejską. Takie rozwiązania przyczyniają się do naturalnego zasilania wód gruntowych, przeciwdziałają miejskiej suszy i zmniejszają ryzyko podtopień po intensywnych opadach. Dodatkowo, ograniczenie szczelnych powierzchni poprawia mikroklimat, gdyż teren nie nagrzewa się tak bardzo w upalne dni.
Rozczelnianie powierzchni zabetonowanych to ważny krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który wpisuje się w globalne trendy ekologiczne. Przebudowa parkingu przy ul. Mariackiej to przykład proekologicznego podejścia Mławy do tworzenia bardziej przyjaznych środowisku przestrzeni miejskich.
Realizacja tego zadania była możliwa dzięki projektowi pn. „Zintegrowane przedsięwzięcia infrastrukturalne dostosowujące teren Miasta Mława do zmian warunków pogodowych poprzez poprawę retencji i zarządzanie wodami opadowymi” realizowanego na podstawie umowy nr FEPW.02.02-IW.01-0017/23 z dnia 23.05.2024 r. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet FEPW.02 Energia i klimat, Działania 2.2. Adaptacja do zmian klimatu.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez