Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dobra wiadomość! W Mławie będzie kryte lodowisko

2023-11-11 11:51:56 (ost. akt: 2023-11-11 11:59:31)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Jeszcze w tym roku na terenie należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie powstanie kryte lodowisko o powierzchni 600 m kw. W odróżnieniu do innych miast, gdzie funkcjonują podobne obiekty, wstęp na ten mławski będzie nielimitowany – po przejściu przez bramkę miłośnicy łyżew będą mogli jeździć tak długo, jak tylko zechcą.

Zadaszony obiekt o wymiarach 30x20 m stanie na terenie za pływalnią. Wstępnie planujemy otworzyć lodowisko 6 grudnia 2023 r. i udostępniać je użytkownikom do końca lutego 2024 r. Będzie ono otwarte dla mieszkańców i przyjeżdżających do miasta gości 7 dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 21:00.

Duża tafla lodowa pomieści wiele osób, zapewniając im znakomitą zabawę i rekreację. Na miejscu będzie dostępna wypożyczalnia z 170 parami łyżew w pełnej rozmiarówce. Wypożyczenie łyżew będzie kosztowało 15 zł, natomiast bilet wstępu dla osoby dorosłej 20 zł, a ulgowy – 17 zł. Atrakcją i pomocą dla dzieci, które jeszcze nie potrafią jeździć, będą chodziki w kształtach pingwinów i niedźwiadków do samodzielnej nauki łyżwiarstwa. Rodzice, którzy zechcą tylko popatrzeć na swoje pociechy, będą mogli wejść na obiekt za symboliczną opłatą, bez konieczności kupowania biletu wstępu.
https://m.wm.pl/2023/11/orig/dsc02697-1066793.jpg
Lodowisko będzie wyposażone w niezbędną infrastrukturę zapewniającą bezpieczny i komfortowy pobyt. Znajdą się w nim m.in. toalety, szatnie, automaty z przekąskami i napojami, klimatyczne zimowe dekoracje i nagłośnienie emitujące umilającą czas atrakcyjną muzykę.
– Już dziś zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy! – zachęca Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, inicjator przedsięwzięcia.

Miasto od kilku lat szukało optymalnego rozwiązania, które pozwoliłby zapewnić mieszkańcom Mławy rozrywkę na najwyższym poziomie, a równocześnie nie wiązało się z wielkimi kosztami bieżącymi dla samorządu. Zadaszone, nowe i spełniające najlepsze standardy lodowisko zapewni nam firma HFTRADECO Rafał Herzyk Sp. K., która jest właścicielem kilkunastu tego typu obiektów w Polsce.

KN/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB