Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wodne przygody w „Jedynce” - zabawa i edukacja

2023-09-13 12:58:58 (ost. akt: 2023-09-13 13:07:26)

Autor zdjęcia: Krzysztof Napierski/Magdalena Cecelska

Podziel się:

Woda była główną bohaterką zorganizowanego w sobotę 9 września 2023 r. ekologicznego pikniku rodzinnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Do dyspozycji uczestników były m.in. namioty z grami edukacyjnymi, stoiska nadleśnictw i WOD-KAN-u oraz bufet z naturalnymi sokami wyciśniętymi z owoców. Do tego konkursy, występy artystyczne, mecz siatkówki i pokaz motocykli. Działo się!

Ekologiczny piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie pod hasłem: „Edukacja ekologiczna w zakresie zrównoważonej gospodarki wodą” otworzyli oficjalnie Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski i Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie Janina Lampkowska. – Woda jest bardzo ważna w naszym życiu i niezwykle cenna, zwłaszcza tam, gdzie grozi jej deficyt. W obliczu ostatnich doniesień z kraju o występujących w wodzie bakteriach legionelli, tym bardziej cieszymy się, że mamy w Mławie tak zdrową wodę, co wciąż potwierdzają badania. Dlatego zachęcam: pijcie z kranu mławską wodę, nie tę w butelkach – zwracał się do obecnych Sławomir Kowalewski.

Do dyspozycji uczestników pikniku były m.in. namioty, w których można było np. wziąć udział w ekograch związanych z wodą, zobaczyć, jak wygląda podwodne życie dzięki okularom VR, zasadzić w doniczce własną roślinkę i wykonać kilka wodnych doświadczeń; stanowiska lokalnych instytucji związanych z wodą i ochroną środowiska – m.in. Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Mławie, Nadleśnictwa Dwukoły i Nadleśnictwa Olsztynek oraz stoiska lokalnych przedsiębiorców promujących ekologiczne rozwiązania w gospodarstwie domowym. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także m.in. stanowisko, w którym pokazano życie pszczół, punkt eksperymentów z gigantycznymi bańkami mydlanymi, bufety z ekociastkami oraz naturalnymi sokami wyciśniętymi z owoców oraz sympatyczne maskotki przechadzające się wśród piknikowiczów. Jeśli dodać do tego przygotowane przez gospodarza imprezy konkursy, występy artystyczne i sportowe dzieci oraz mecz siatkówki, a także pokaz motocykli grupy Moto Mława – można śmiało powiedzieć, że każdy, kto odwiedził w sobotę mławską „Jedynkę”, mógł znaleźć coś fajnego dla siebie i świetnie się bawić.
https://m.wm.pl/2023/09/orig/dsc01837-1039395.jpg
Ekologiczny piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie pod hasłem: „Edukacja ekologiczna w zakresie zrównoważonej gospodarki wodą” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000 zł. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Obsługę stanowisk edukacyjnych, nagrody dla uczestników i poczęstunek zapewniła wyłoniona przez Miasto Mława firma Edukacja Ekologiczna Dagmara Hirsz z Łodzi.
https://m.wm.pl/2023/09/orig/dsc01832-1039391.jpg
Wydarzenie miało na celu aktywizację środowiska lokalnego, podniesienie świadomości ekologicznej i budowanie proekologicznych postaw poprzez pogłębianie wiedzy na temat ochrony środowiska i zasobów wodnych, uwrażliwienie na piękno przyrody i potrzeby natury oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
https://m.wm.pl/2023/09/orig/e4-1039394.jpg
Krzysztof Napierski / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB