Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Narodowo przeczytajmy… „Nad Niemnem”

2023-09-06 11:24:49 (ost. akt: 2023-09-06 11:28:42)

Autor zdjęcia: MBP w Mławie

Podziel się:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie zaprasza do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie w sobotę 9 września o godz. 12:00 na estradzie plenerowej w parku miejskim.

Chętnych do czytania fragmentów dzieła Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” biblioteka zaprasza do zgłaszania się telefonicznie: 500897087 lub mailowo: wypozyczalnia@biblioteka.mlawa.pl. Organizator zachęca do przyniesienia własnego egzemplarza powieści w celu uzyskania okolicznościowego stempla.

Tym samym Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku jest organizowana już 12. edycja Narodowego Czytania. Jego „bohaterką” będzie powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w wystosowanym na tę okazję liście Prezydent RP Andrzej Duda.

KN / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB