środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Nowe rozwiązanie komunikacyjne dla Mławy

2023-06-02 09:49:49 (ost. akt: 2023-06-13 06:37:25)

Autor zdjęcia: Um Mława

Podziel się:

Ulica 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego – przedłużenie ul. dr Anny Dobrskiej, zostanie gruntownie przebudowana. Dzięki niej mieszkańcy sprawnie i bezpiecznie będą mogli dojechać do wólczańskiego cmentarza i dalej – do ul. Napoleońskiej lub do dzielnicy przemysłowej. Albo w drugą stronę – do szpitala, MOSiR-u i centrum Mławy.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Mława (30 maja 2023 r.) radni zdecydowali przeznaczyć środki na przebudowę tego ważnego traktu. Po gruntownym remoncie ul. dr Anny Dobrskiej oraz zrealizowanej kilka lat temu budowie drogi prostopadłej do niej – ul. Górnej (zakończona w 2018), pora na kolejny krok: przebudowę ulicy 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego. – Jaki jest jej stan, doskonale wiemy. Rozpoczniemy pracę w tym roku, a zakończymy w 2024. Wszystko po to, aby było pięknie, bezpiecznie i sprawnie – zapowiada burmistrz Sławomir Kowalewski.
W planach jest budowa nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów, pasów zieleni po obu jej stronach, chodnika po jednej oraz ciągu pieszo-rowerowego po drugiej. Drogę będą oświetlały nowoczesne, energooszczędne lampy LED.
Przewidujemy, że postępowanie przetargowe ogłosimy jeszcze w czerwcu.

UM Mława
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB