Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mławscy kryminalni zabezpieczyli kontrabandę, wartą ponad milion złotych.

2023-06-12 07:05:08 (ost. akt: 2023-06-12 07:05:59)

Autor zdjęcia: kpp

Podziel się:

Mławscy kryminalni zajmujący się przestępstwami gospodarczymi, w wyniku prowadzonych ustaleń, w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech podejrzanych o posiadanie znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci przejęli 72 500 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad miliona zł.

Zatrzymani to mieszkańcy pow. mławskiego i szczycieńskiego. Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany na krajowej „siódemce” w Uniszkach Zawadzkich. 58-letni mieszkaniec pow. mławskiego, w swoim samochodzie przewoził kartony z papierosami. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu i magazynie policjanci odnaleźli kolejne kartony z tytoniem. Było to ponad 18 tysięcy paczek papierosów różnych marek.

Tego samego dnia, podczas realizacji działań na terenie pow. szczycieńskiego, mławscy policjanci zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. To mieszkańcy tego powiatu (47 i 60 lat). W samochodzie należącym do 60-latka, budynku gospodarczym i mieszkaniu policjanci odnaleźli ponad 17 tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Zatrzymany 47-latek w swoim domu przechowywał ponad 34 tysiące paczek oraz karton z 4 tysiącami sztuk papierosów z logo znanej marki.

Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mławscy policjanci przejęli kontrabandę, wartą na rynku ponad milion złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mława
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB