Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Akcja sprzedaży węgla. Podziękowania dla przedsiębiorców

2023-06-02 11:59:04 (ost. akt: 2023-06-07 08:12:25)

Autor zdjęcia: UM

Podziel się:

W piątek 2 czerwca w Urzędzie Miasta Mława odbyło się spotkanie burmistrza Sławomira Kowalewskiego z przedsiębiorcami i właścicielami składów opału, którzy brali udział w realizacji dystrybucji i sprzedaży węgla mieszkańcom Mławy.

Burmistrz podziękował wszystkim za współpracę, zaangażowanie i sprawne działanie, dzięki którym węgiel trafił do wszystkich gospodarstw domowych na terenie Mławy, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Przypomnijmy. Decyzją rządu od grudnia 2022 r. samorządy miały możliwość kupowania węgla i sprzedaży mieszkańcom po preferencyjnych cenach. Miasto Mława przystąpiło do projektu, żeby zapewnić mławianom jak najtańszy opał. W ramach prowadzonej akcji urząd nawiązał współpracę z siedmioma podmiotami z terenu miasta, które zajęły się transportem i dystrybucją węgla. Sprzedaż zakończyła się w maju br. Zrealizowano 23 transporty ze składu głównego w Wąbrzeźnie, Młynarach i Gdańsku. Pierwsza dostawa przyjechała do Mławy 6 grudnia, ostatnia 5 kwietnia. W sumie rozdysponowano ponad 570 ton węgla.

źródło: UM
red.
redakcja@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB