środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Ponad 3,5 tys. szt. podrobionej biżuterii przejęła mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa

2023-05-04 15:57:12 (ost. akt: 2023-05-04 15:59:41)

Autor zdjęcia: KAS

Podziel się:

Nielegalny towar był sprzedawany w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej. Szacunkowe straty właścicieli podrobionych znaków towarowych to ponad 4,2 mln zł.

Podrobiona biżuteria
Biżuteria oznaczona zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm, była w jednym z boksów handlowych oraz magazynie spółki, do której należał skontrolowany boks.
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 tys. szt./par biżuterii, m.in. łańcuszki, bransoletki, kolczyki, opaski i spinki do włosów. W charakterze świadków przesłuchano 2 Polki.
Wartość kosztowności, gdyby były oryginalne, wyniosłaby ponad 4,2 mln zł.
Przedstawiciel kancelarii prawnej, reprezentującej właścicieli znaków towarowych, potwierdził, że biżuteria została nielegalnie opatrzona zastrzeżonymi znakami towarowymi. Złożył wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa.
 
Do 5 lat pozbawienia wolności za sprzedaż podróbek
Handel towarami z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Towar został zabezpieczony i znajduje się w magazynie depozytowym Legionowie.
Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.
 
KAS walczy z podrobionymi towarami
Kontrole prowadzone na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej są wymierzone w nieuczciwych sprzedawców towarów, z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.
Wiele z tych towarów nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Produkowane są bez kontroli jakości i nadzoru, mogą zawierać w składzie substancje chemiczne zagrażające zdrowiu.
Niska cena to często nie tylko niska jakość i naruszenie prawa własności intelektualnej, ale przede wszystkim zagrożenie, przed którym KAS chroni konsumentów.
 
KAS edukuje i przestrzega dzieci przed podróbkami
Funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają o ochronie praw własności intelektualnej i zagrożeniach związanych z kupowaniem podrobionych i pirackich towarów, podczas zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz okolicznościowych pikników.

KAS/red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB