Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Pijani kierowcy na naszych drogach. Niechlubny rekordzista miał 2,23 promila alkoholu

2023-02-16 09:49:02 (ost. akt: 2023-02-16 10:04:12)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

— Niestety mimo naszych apeli o rozwagę, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu — czytamy w komunikacie mławskiej policji. Bilans z weekendu to czterech nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu. — Niechlubny rekordzista miał 2,23 promila alkoholu w organizmie i był sprawcą zdarzenia drogowego — informuje KPP.

Kierowco, bądź odpowiedzialny! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze! — apeluje na wstępie asp. Aneta Prusik z komendy powiatowej policji w Mławie.

Rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze nie dotyczą niestety czterech nietrzeźwych kierujących, którzy zatrzymani zostali w weekend (11-12 lutego) przez interweniujące patrole policji. Do zdarzeń doszło na terenie pow. mławskiego.

— W sobotę 11 lutego około godz. 17.00 w Mławie na skrzyżowaniu ul. PCK i Kopernika, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki bmw. 44-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 2,23 promila alkoholu i okazał się sprawcą zaistniałego zdarzenia drogowego — mówi asp. Aneta Prusik.

Z kolei w niedzielę 12 lutego około godz. 9.00 w Mławie (ul. Kościuszki), policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki opel astra.
33-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,07 promila alkoholu. Tego samego dnia, około godz. 17.50, interweniujący patrol policji zatrzymał w miejscowości Radzanów na ul. Górnej, kierującego samochodem marki mitsubishi grandis. 61-letni mieszkaniec Radzanowa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu — dodaje asp. Prusik.

Tego samego dnia, około godz. 18.20, w miejscowości Wiśniewo na drodze krajowej nr 7, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki fiat seicento.
36-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,98 promila alkoholu — informuje mławska policjantka.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka kara grzywny. Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

— Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą! — dodaje asp. Aneta Prusik.

red, źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB