środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Bezpieczne ferie na terenie powiatu mławskiego

2023-02-14 08:00:00 (ost. akt: 2023-02-14 08:21:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podziel się:

Mławska policja już od kilku tygodni prowadziła działania profilaktyczno – kontrolne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Od poniedziałku ferie przeniosły się na teren Mazowsza. Policjanci kontynuować będą wzmożone kontrole na drogach, zaplanowali także spotkania profilaktyczne dla dzieci, które wesprze lubiana przez najmłodszych maskotka - "Komisarz Mławiak".

Podczas zajęć policjanci wyjaśniają dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia dotyczące zimowych zabaw. Ostrzegają przed korzystaniem z zamarzniętych zbiorników wodnych czy zabawy w pobliżu jezdni, wyjaśniają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Tłumaczą co zrobić, by być bezpiecznym w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Policjanci prowadzą również wzmożone działania kontrolno–prewencyjne na drogach, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, warunki przewozu pasażerów. Szczególnym nadzorem objęte są także autokary i busy. Policjanci sprawdzają też autokary przed zorganizowanym wyjazdem dzieci.

Punkty kontroli wyznaczone są w dwóch miejscach, na terenie powiatu:
- Mława, ul. Kopernika (parking przy Al. Marszałkowskiej)
- Strzegowo, ul. Plac Wolności (przystanek autobusowy)

Kontrole należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem, informacja pod numerem tel. 47 703 62 17 (sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie).

Policjanci apelują także o odpowiednie zabezpieczenia mienia podczas wyjazdów na ferie. O nadzór nad domem lub mieszkaniem warto poprosić zaufanego sąsiada. Podczas wyjazdów nie umieszczajmy w mediach społecznościowych postów, typu: "Wyjechaliśmy w góry, świetnie się bawimy, długo nas nie będzie". Taka informacja może trafić do osoby, która robi rozpoznanie przed włamaniem. Nie warto ryzykować.

Działania kontrolne oraz profilaktyczno-edukacyjne potrwają do końca ferii.

źródło: KPP Mława (asp. szt. Anna Pawłowska)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB