Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Uderzył 11-letniego chłopca i zabrał mu telefon! Dziecko trafiło do szpitala, a sprawca rozboju został szybko ustalony i zatrzymany

2023-02-07 09:48:17 (ost. akt: 2023-02-07 11:10:29)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Podziel się:

— W piątek (3 lutego) w Mławie, podczas spaceru 11-letni chłopiec został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który uderzył go i siłą odebrał telefon, po czym uciekł. Chwilę po zgłoszeniu sprawca został ustalony i zatrzymany przez interweniujących policjantów. To 24-latek, pochodzący z terenu pow. sochaczewskiego. Usłyszał zarzut rozboju, a sąd zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyzna był już wcześniej karany — informuje komenda powiatowa policji w Mławie.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, na terenie Mławy. 11-letni chłopiec wyszedł z psem na spacer. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w pewnym momencie podszedł do niego obcy mężczyzna i zapytał o godzinę.

— Chłopiec miał w kieszeni telefon komórkowy, mężczyzna uderzył go i siłą odebrał telefon, po czym uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili jego wizerunek, chwilę później podejrzany o rozbój mężczyzna został zatrzymany przez interweniujący patrol z wydziału kryminalnego — relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa mławskiej policji.

Policjanci odzyskali skradziony telefon. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala w Ciechanowie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

— Zatrzymany 24-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, był już wielokrotnie karany. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy, grozi mu zatem kara nawet 18 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu rejonowego w Mławie, został aresztowany na 3 miesiące — dodaje oficer prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

red, źródło: KPP MławaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB