Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

Włamanie na działkach przy ul. Szreńskiej w Mławie, policja szuka sprawcy

2023-02-03 08:30:54 (ost. akt: 2023-02-03 09:02:16)
zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Podziel się:

Mławska policja prowadzi śledztwo w sprawie włamania na terenie ogródków działkowych przy ul. Szreńskiej w Mławie. — Właściciel zauważył włamanie w sobotę, ale mogło do niego dojść w ciągu ostatniego tygodnia. Bywa, że altany działkowe w czasie sezonu zimowego pozostają tygodniami bez nadzoru właścicieli, warto zatem wcześniej zabezpieczyć swoje mienie — zauważa asp. szt. Anna Pawłowska z KPP Mława.

Jak podaje mławska policja, mieszkaniec Mławy stracił piłę spalinową i telewizor (21 cali).

— Podczas włamania sprawca uszkodził futrynę pomieszczenia gospodarczego. Złodziejowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji — mówi asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

— Włamania do altan i domków działkowych to wyjątkowo uciążliwe sytuacje. W sezonie zimowym ogródki działkowe są rzadko odwiedzane przez właścicieli. Pozostawione w domkach czy pomieszczeniach gospodarczych sprzęty, takie jak piła, kosiarka, telewizor a nawet czajnik elektryczny czy radio, stają się łupem złodzieja. Przed sezonem zimowym warto zatem zabrać sprzęty z altany w bezpieczne i dozorowane miejsce. Rozwiązaniem, z którego coraz powszechniej korzystają działkowcy, jest także monitoring — dodaje rzeczniczka mławskiej policji.

red, źródło: KPP Mława


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB